Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Espo: Baltarusija pirmiau parinko statybų aikštelę atominės elektrinės statyboms, o tik tada informavo Lietuvą

Astravo AE statybos
Vasilijaus Semaško nuotr. / Astravo AE statybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Po beveik dvejus metus trukusio tyrimo Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas balandžio 15 dieną paskelbtoje ataskaitoje konstatavo, kad Baltarusija pažeidė Espo konvencijos nuostatas. Komitetas teigia, kad Baltarusija laiku nepateikė informacijos dėl atominės elektrinės projekto Lietuvos visuomenei ir ekspertams.

Įgyvendinimo komitetas taip pat konstatavo ir tai, kad Baltarusija pirmiau parinko statybų aikštelę atominės elektrinės statyboms, o tik tada informavo Lietuvą apie planus statyti atominę elektrinę, taip rimtai pažeisdama Espo konvenciją.

Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas, pabrėždamas šiuos ir kitus Baltarusijos įvykdytus Espo konvencijos pažeidimus, paragino Baltarusiją pateikti išsamius atsakymus į visus Lietuvos keliamus klausimus ir atsižvelgti į Lietuvos ekspertų pateiktus komentarus, taip pat užtikrinti galimybę Lietuvos visuomenei pateikti komentarus dėl šios atominės elektrinės statybų.

Kiekvienais metais Baltarusija ir Lietuva turės informuoti Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetą apie tai, kaip yra laikomasi šių rekomendacijų.

Jungtinių Tautų konvencija dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencija) yra pagrindinis tarptautinis dokumentas, kuris reglamentuoja poveikio aplinkai vertinimo procesą įgyvendinant tarpvalstybinį poveikį galimai sukeliančius projektus (įskaitant atominės elektrinės statybas). Baltarusija yra prisijungusi prie Espo konvencijos nuo 2006 metų. Lietuva skundą dėl Baltarusijos veiksmų, galimai pažeidžiančių Espo konvenciją, pateikė 2011 m. birželio mėnesį.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min