Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Esu pasirengęs kalbėtis su visais, kurie nori tai daryti"

Seimo pirmininkas savo kabinete.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Seimo pirmininkas savo kabinete.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas kreipėsi į visuomenę tikėdamasis, kad visus nesutarimus galima išspręsti taikiai susėdus prie pokalbių stalo.

„Suprantu, kad situacija Lietuvoje nėra lengva – valstybės ekonomika ir Lietuvos žmonės išgyvena ne pačias geriausias dienas. Suprantu, kad žmonės nėra patenkinti dabartine situacija. Suprantu, kad žmonės turi teisę pareikšti savo nuomonę ir netgi nepasitenkinimą taikiomis formomis, tačiau tai negali būti siejama su griovimu, įtampa ir smurtu. Sukeltos riaušės negali pasitarnauti civilizuotam valdžios ir visuomenės dialogui“, – teigia Seimo pirmininkas.

Parlamento vadovas prisiima visą moralinę atsakomybę už tai, kas vyko prie Seimo rūmų, tačiau nepateisina sukeltų neramumų, išdaužytų langų, sprogmenų ir galbūt net ginklo naudojimo minioje, teigiama Seimo pranešime spaudai.

A.Valinskas nori aiškiai atskirti tuos, kurie atėjo pareikšti savo pozicijos dėl vienų ar kitų politikų sprendimų, ir tuos, kurie atėjo sukurstyti, o vėliau ir dalyvauti riaušėse.

„Noriu labai atsakingai pareikšti, kad visi tai darę turi būti nubausti“, – sako Seimo vadovas.

Parlamento vadovas pripažįsta, kad valdančioji koalicija per mažai aiškino žmonėms apie savo sprendimus.

„Suprantu, kad sprendimai, deja, nepopuliarūs, bet jie turėjo būti priimti, kad pensininkai laiku gautų pensijas, dirbantieji – atlyginimus, kad laiku būtų sumokėtos visos socialinės išmokos. Esu pasirengęs kalbėtis su visais, kurie nori tai daryti, tačiau nebus jokio dialogo ir susitarimo su riaušininkais, kurių tikslas vienas − kelti sumaištį ir kenkti valstybei“, – teigia A.Valinskas.

Seimo pirmininkas kviečia politines partijas, nepaisant ideologinių skirtumų, spręsti iškilusias socialines ir ekonomines problemas.

„Labai gerai apgalvokime siūlydami arba jau priimdami įstatymų pataisas, kurios žmonių gyvenimui gali turėti labai neigiamas pasekmes. Nepriimkime sprendimų prieš tai itin gerai neapsvarstę ir neradę geriausios išeities. Dabar ne laikas tai daryti. Dabar laikas susitarti“, – tikina parlamento vadovas.
 

Komentarai
Temos Pirmininkas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min