TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Etikos komisija: A.Šedžius nekaltas, nes jo siūlymas naikinti STT netapo kūnu

Andrius Šedžius
Viganto Ovadnevo nuotrauka / Andrius Šedžius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo etikos sargai nusprendė, kad siūlydamas naikinti Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kai ši susidomėjo jo artimaisiais, parlamentaras Andrius Šedžius nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį konstatavo, kad A.Šedžius neprasikalto, nes jo žodis netapo kūnu. Per balsavimą už tokį sprendimą pasisakė 7 posėdyje dalyvavę EPK nariai, prieš buvo 2, susilaikė 1.

„Svarstydami šį atvejį įžvelgti interesų supainiojimo nelabai galėtume, nes A.Šedžiaus viešas pareiškimas ir liko tiktai pareiškimas. Mes neturime duomenų, kad jo mintys buvo realizuotos kaip sprendimai. Neturime duomenų, kad jis būtų registravęs siūlymą naikinti vieną ar kitą instituciją, su kuria jo šeimos nariai yra susiję“, – sakė išvadų dėl A.Šedžiaus elgėsio rengėjas Vytautas Kurpuvesas. 

Seimo narys socialdemokratas Andrius Šedžius birželį pareiškė ketinantis registruoti įstatymo projektą, kuriuo siūlytų naikinti Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT). Jis tvirtino, kad ši idėja kilo po prezidentės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo, kuriame pabrėžiama, jog teisėsauga Lietuvoje nesugeba susidoroti su korupcija. Tiesa, prezidentė niekada nėra viešai sakiusi, kad jos netenkina konkrečiai STT darbas.

Tuo tarpu TS-LKD frakcijos seniūnui Jurgiui Razmai kilo įtarimų, kad tai gali būti susiję su STT pradėtais tyrimais, kuriuose figūruoja A.Šedžiaus šeimos atstovai. Pavyzdžiui, STT paskelbė įtarimus parlamentaro tėvui Alvydui Šedžiui ėmus stambų kyšį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min