Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 11d. 15:52

Etikos sargai A.Valinsko ir A.Sacharuko ginčo dar neišsprendė

Partijos lyderis Arūnas Valinskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / A.Valinskas.

Seimo etikos sargai jau trečią mėnesį negali priimti galutinio sprendimo Arūno Valinsko ir Aleksandro Sacharuko tarpusavio ginče.

Seimo etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį toliau klausėsi abipusių buvusių partijos bendražygių Arūno Valinsko ir Aleksandro Sacharuko kaltinimų vienas kitą melu.

Etikos sargams A.Valinskas pasiskundė po to kai žiniasklaidai A.Sacharukas teigė, kad tuometinis Seimo pirmininkas jo, kaip buvusio operatyvinio darbuotojo, paprašė padėti gauti operatyvinės informacijos iš atliekamo tyrimo, susijusio su Daktarų gauja. Dėl šmeižto A.Valinskas yra kreipęsis ir į teisėsaugos institucijas.

Komisijos posėdyje „prisikėlėlių“ vadas kalbėjo, kad A.Sacharukas pasiaiškinime EPK pats išsižadėjo savo žodžių.

„Pacituosiu pono Sacharuko žodžius: „Nei anksčiau nurodytame straipsnyje, nei per jokią kitą visuomenės informavimo priemonę aš nesu teigęs, jog A. Valinskas prašė manęs gauti operatyvinės informacijos“. Jis išsižada savo žodžių, kuriais jis mane ir kaltina“, – teigė A.Valinskas. Jis komisijai siūlė peržiūrėti ir televizijos laidas, kur A.Sacharukas esą taip pat kalba.

Siūlė išsiaiškinti vyriškai

Pats A.Sacharukas į posėdį neatvyko – jo interesus gynė frakcijos „Viena Lietuva“ kolega Vytautas Kurpuvesas. Pasak jo, A.Sacharukas žodžių išsižadėjo. „Tikra informacija skamba taip: tada prie manęs priėjo Valinskas ir paprašė padėti vienam draugui. Nieko nepagalvojęs ir supratau“, – teigė V.Kurpuvesas. „Jam priklauso ginti meluojantį kolegą“, – replikavo buvęs Seimo pirmininkas.

„Ar negalima buvo tarpusavyje vyriškai pasiaiškinti ir čia to klausimo nekelti?“, – posėdyje A.Valinsko teiravosi konservatorė Marija Čigrijienė.

Sprendimą atidėjo

Liberalcentristas Vytautas Bogušis kolegoms siūlė palaukti teisėsaugos išvadų ir tik tada šį klausimą svarstyti toliau – esą dabar tai nėra EPK kompetencija.

Tačiau etikos sargų vadas Algimantas Salamakinas teigė, kad atsakyti į abu skundus reikia kuo greičiau ir nelaukti teisės institucijų sprendimo, nes parlamentarai vienas kitą šmeižtu apskundė dar rugpjūtį. Bet galutinis verdiktas vis dar nepriimtas – EPK nariai pasižadėjo peržiūrėti A.Valinsko siūlomus televizijos laidų įrašus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min