TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Etikos sargai: Antikorupcijos komisija kišosi į ikiteisminius tyrimus

Ligitas Kernagis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Antikorupcijos komisijos vadovas Ligitas Kernagis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį nusprendė, kad nuolat kviesdamasi generalinį prokurorą ir reikalaudama pateikti ikiteisminių tyrimų detales Seimo Antikorupcijos komisija viršijo savo įgaliojimus ir kišosi į ikiteisminius tyrimus.

„Prokuratūros įstatyme, kituose dokumentuose, net Baudžiamajame kodekse yra numatyta, kad negalima kištis į ikiteisminius tyrimus niekam, įskaitant ir Seimo narius. Šiuo atveju Antikorupcijos komisija, nežinau, ko vedami ir dėl ko tą darė. Ar čia rinkimų kampanija vyko. Bet jie pateikė prokurorui daugiau kaip 10 prašymų, kad generalinis prokuroras atneštų bylas į Antikorupcijos komisiją. Šito daryti nevalia“, – aiškino Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas. 

Pasak jo, tokios klaidos dar būtų pateisinamos, jei klystų vos darbą pradėję Seimo nariai, naujokai, bet ne visą kadenciją dirbantys parlamentarai. 

„Tokie veiksmai gali užtraukti net baudžiamąją atsakomybę“, – pažymėjo jis.

Be to, A.Salamakinas sako, kad jam iki šiol keista, kodėl vienintelė Seimo Antikorupcijos komisija dirba ne pagal Seimo Statute įtvirtintas taisykles, bet turi atskirą savo įstatymą.

Etikos ir procedūros komisijos narė Ona Valiukevičiūtė nusistebėjo, kodėl Antikorupcijos komisijos narių norų kištis į ikiteisminius tyrimus nesustabdė šioje komisijoje dirbantys patarėjai.

Primename, kad į Seimo etikos sargus dėl Antikorupcijos komisijos, vadovaujamos Ligito Kernagio, veiklos kreipėsi Generalinė prokuratūra.

Praėjusiame Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje apsilankęs generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis sakė, kad Seimo Antikorupcijos komisija kas savaitę kviesdama generalinį prokurorą Darių Valį į savo posėdžius ir reikalaudama ikiteisminių tyrimų medžiagos viršija savo įgaliojimus ir daro neteisėtą spaudimą prokuratūrai.

„Tos informacijos reikalavimo pobūdis ir dažnumas gali būti traktuojamas kaip spaudimas“, – tuomet pareiškė D.Raulušaitis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min