Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 10d. 15:42

Etikos sargai: J.Šimėnas prasikalto, bet mesti jo iš Seimo nereikia

Jonas Šimėnas
J.Šimėnas

Nepaisydami to, kad patys ką tik pripažino Seimo narį Joną Šimėną pažeidus parlamento statutą ir supainiojus interesus, etikos sargai nutarė nekelti klausimo, ar jis gali toliau dirbti Seime.

Parlamento Etikos ir procedūrų komisija (EPK) nusprendė, kad valdančiosios Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys pažeidė Statutą ir supainiojo viešuosius bei privačius interesus, kai išrinktas į parlamentą neatsisakė viešosios įstaigos direktoriaus pareigų. Išsigelbėjimo šiaudu J.Šimėnui tapo tai, kad jis negavo iš šios veiklos jokių pajamų.

De jure, taip, jis įmonę turėjo, bet de facto jokios veiklos nevykdė, todėl ir toks sprendimas. Jokio atlygio nei kitų pajamų jis iš to neturėjo, dėl to yra švelnesnis sprendimas“,  – aiškino EPK pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Anot politiko, konstatuoti, kad Seimo narys pažeidė Konstituciją, gali tik Konstitucinis Teismas. Tačiau kreipimosi į jį EPK neplanuoja inicijuoti.  

Komisija konstatavo, kad J.Šimėnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, kai nedeklaravo, jog yra viešosios įstaigos Ribiškių parko steigėjas ir direktorius. Jis neatsisakė šių pareigų, kai 2008 metų rudenį buvo išrinktas į Seimą, o padarė tai tik tada, kai 2009-ųjų lapkritį apie tai pranešė žiniasklaida. Politikas teisinosi užmiršęs, jog turi tokią įstaigą, mat ji buvo įkurta dar nepriklausomybės pradžioje ir jokios veiklos nevykdė bei neteikė pajamų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min