Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Etikos sargai: Kazimieras Uoka nenusižengė finansuodamas interneto svetainę

Kazimieras Uoka
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kazimieras Uoka
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį nusprendė, jog Seimo narys Kazimieras Uoka, iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų parėmęs interneto svetainę „Už dorą ir tautą“, tinkamai panaudojo pinigus.

Neformalaus judėjimo „Piliečių sąšaukos už dorą ir tautą“ svetainėje skelbiamos sąšaukos vertybės, taip pat kviečiama prisijungti prie viename socialiniame tinkle veikiančios grupės „STOP pedofilijai Lietuvoje!“, taip pat pateikiamos kitos nuorodos į Drąsiaus Kedžio rėmėjų tinklalapius. K.Uoka iš parlamentinių lėšų sumokėjo apie šimtą litų siekiantį šios svetainės vardo metinį mokestį. Seimo narys EPK posėdyje neslėpė, jog bendrauja su judėjimo nariais, o jo padėjėjas yra minėto  tinklalapio administratorius. Etikos sargai posėdyje kalbėjo, jog šiame tinklapyje buvo išsamiai informuojama apie Seime vykusį procesą dėl vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės atsistatydinimo. Interneto svetainėje taip pat buvo skelbiama informacija, kokiu būdu galima patekti į Seimą plenarinį posėdį, kuriame bus svarstomas E.Žiobienės klausimas.

„Iki šiol niekam nekliuvo tas finansavimas. Jei užkliuvo, aš pasiruošęs sumokėti iš asmeninių lėšų. Klausimas tik, kodėl dabar užkliuvo“, – sakė K.Uoka.K.Uoka etikos sargams sakė esąs nustebęs, kodėl pateko į jų akiratį būtent dabar, įpusėjus kadencijai, mat ir anksčiau skirdavo parlamentinei veiklai skirtus pinigus šio judėjimo tinklalapiui.

„Iki šiol niekam nekliuvo tas finansavimas. Jei užkliuvo, aš pasiruošęs sumokėti iš asmeninių lėšų. Klausimas tik, kodėl dabar užkliuvo. Kaip homoseksualūs asmenys turi savo svetaines, taip ir mes turim. Tik ji nėra puolami, o mes esame puolami“, – EPK posėdyje kalbėjo jis.

Tačiau grąžinti pinigų K.Uokai neprireks. Etikos sargams balsuojant pritrūko balsų priimti išvadą, jog svetainės finansavimas negali būti vadinamas parlamentine veikla.

Tiesa, du komisijos nariai – liberalcentristas Vytautas Bogušis ir „tvarkietis“ Egidijus Klumbys – pabrėžė, jog nepaisant svetainės turinio, tenka pripažinti, jog anksčiau EPK yra priėmusi sprendimų, kad panašios veiklos negalima finansuoti iš parlamentinių lėšų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min