Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Etikos sargai: „tvarkietis“ Kęstas Komskis pažeidė įstatymą

Kęstas Komskis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kęstas Komskis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo etikos sargai nusprendė, kad Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis, viešai teikdamas informaciją apie komisijos atliekamo tyrimo eigą, gautą medžiagą, su juo susijusius asmenis ar būsimą komisijos sprendimą, nusižengė įstatymui.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai dėl parlamentaro K.Komskio elgesio pasiskundė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). Pasak ministerijos atstovų, prisidengdamas Antikorupcijos komisija, K.Komskis reikalavo ministerijos medžiagos apie jos vykdytus viešuosius pirkimus. ŽŪM užkliuvo, kad pateiktuose atsakymuose nurodyti duomenys vėliau atsidūrė žiniasklaidoje.

„Ir ne tik Lietuvos žiniasklaidoje, bet paskui ir leidinyje „The Economist“, kur aiškinama apie buvusio socialistinio lagerio šalių korupciją, ir jame minima Žemės ūkio ministerija“, – anksčiau piktinosi ŽŪM Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vilius Rekevičius.

Prieš kurį laiką viešai buvo paskelbta, kad ministerijos kai kurias paslaugas pirko neskelbtinų derybų būdu. Tokiems pirkimams daugiausiai pinigų išleido ŽŪM ir Aplinkos ministerija.

K.Komskis etikos sargams anksčiau teigė, kad ŽŪM nenorėjo bendradarbiauti su Antikorupcijos komisija. Seimo Etikos ir procedūrų komisijai jį ŽŪM esą apskundė keršydama už kritiką.

Kaip pranešė Etikos ir procedūrų komisija, K.Komskis pažeidė Seimo Antikorupcijos komisijos įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 2 punkto nuostatas. Šis straipsnis numato komisijos nario prievolę saugoti turimą informaciją ir kol komisija nepriims sprendimo dėl nagrinėjamo klausimo, neskelbti informacijos apie jo tyrimo eigą, su juo susijusius asmenis ir gautą medžiagą.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min