Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 20d. 18:55

Etikos sargai nesigilino, ar nemokamas gyvenimas sanatorijoje nebuvo V.Juozapaičio gauta nauda

Vytautas Juozapaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vytautas Juozapaitis

Etikos ir procedūrų komisija (EPK) nusprendė, kad Seimo narys, konservatorius Vytautas Juozapaitis su Lietuvos muzikų sąjunga (LMS) turėtų per teismą išsiaiškinti, ar parlamentaras liko skolingas už viešnagę Birštono „Eglės“ sanatorijoje. Tai, kad už apgyvendinimą nemokėjo, V.Juozapaitis pripažįsta, bet jis įsitikinęs, kad mokėti neturėjo. Iš EPK išvados panašu, kad komisijos nariai nesigilino į klausimą, ar nemokamas gyvenimas sanatorijoje nebuvo Seimo nario gauta nauda.

Šią savaitę posėdžiavusi EPK balsavo už išvadą, kurioje nuspręsta siūlyti LMS asmeninius turtinius santykius dėl galimo V.Juozapaičio įsiskolinimo už gyvenimą sanatorijoje „Eglė“ spręsti Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

„Spręsti, ar V.Juozapaitis turi įsiskolinimų sąjungai už gyvenimą sanatorijoje „Eglė“, nepriklauso komisijos kompetencijai, tačiau komisijos pareiga yra vertinti, ar tokiu elgesiu Seimo narys nepažeidė Konstitucijos bei kitų teisės aktų, o taip pat – etikos normų“, – rašoma išvadoje.

Tačiau klausimas, ar parlamentaras galėjo gauti naudą nemokėdamas už apgyvendinimą, regis, nebuvo keliamas.

„Valstiečių“ frakcijos narė Agnė Širinskienė prieš kurį laiką paskelbė, LMS prezidentės Audronės Žigaitytės-Nekrošienės pasirašytą raštą Seimo nariui ir jo dukrai, kuriame nurodyta, kad parlamentaras liko skolingas per 377 eurus, duktė Ieva Barbora su vyru – 1132 eurus už apsistojimą sanatorijoje „Eglė“ Birštone per 2018 metų Menų akademijos renginį.

A.Širinskienė tuomet svarstė, ar LMS sumokėjimas už apsistojimą sanatorijoje nebuvo atlygis už meistriškumo pamokas, kurias Menų akademijoje esą vedė V.Juozapaitis.

Tačiau EPK nerado įrodymų, kad jis būtų tai daręs.

Iš EPK išvados matyti, kad buvo peržiūrėta Birštono vasaros menų akademijos programa. Joje buvo numatytas vienas V.Juozapaičio koncertas, nurodyta, kad meistriškumo pamokas ves jo sutuoktinė, dukra, kiti asmenys, tačiau ne pats Seimo narys.

Buvo meistriškumo pamokos ar nebuvo?

Tačiau EPK Seimo narį apskundusi Muzikų sąjungos prezidentė A.Žigaitytė-Nekrošienė 15min tikino, kad 2018 metais Birštone pamokas jis vedė.

„Sakau jums taip, kaip buvo: Jis ir sugalvojo schemą, kad jis bus svečias, jo žmona dirbs, žmona gaus dvigubą atlyginimą o jisai kaip svečias dalinsis patirtimi. Iš tiesų vedė meistriškumo pamokas, jeigu pas jį ateina mokiniai“, – 15min sakė ji.

Paklausta, ar yra įrodymų, kad pamokas Seimo narys vedė, sąjungos prezidentė sakė turinti pamokų tvarkaraščius, į kuriuos yra įtrauktas V.Juozapaitis.

„Studentų tvarkaraščiuose, kur jau jie paskirstyti, kada kurią valandą pas ką eiti“, – kur yra V.Juozapaičio pavardė, sakė ji.

Apie tai penktadienį paklaustas V.Juozapaitis sakė nebenorintis to komentuoti.

„Su prezidente (A.Žigaityte-Nekrošiene – aut.) mes aiškinsimės kitose institucijose – Seimas nevykdo teisingumo“, – sakė jis.

Tiesa, vėliau jis pridūrė, kad apie kažkokias meistriškumo pamokas negalėjo būti kalbos.

„Čia man naujiena. Visi įrodymai ir mano buvimas ten liudija, kad nebuvo jokių meistriškumo pamokų. O jeigu jos ir būtų buvusios, tokios meistriškumo pamokos yra prilyginamos kūrybinei veiklai ir vėlgi nėra prie ko prisikabinti“, – pabrėžė jis.

2017 metų gruodį Etikos ir procedūrų komisija pripažino, kad vesdamas meistriškumo pamokas V.Juozapaitis užsiėmė pedagogine veikla ir rekomendavo tokios veiklos vengti.

Tarp LMS prezidentės ir V.Juozapaičio yra kilęs didelis konfliktas.

A.Matulas: jokios naudos neturėjo

EPK pirmininkas, konservatorius Antanas Matulas 15min sakė, kad komisija yra gavusi institucijų patikinimą, kad parlamentaras Birštone atlygio negavo.

Jis teigė, kad komisijos buvo prašoma aiškintis dėl jo žmonos ir dukters apgyvendinimo, tačiau EPK neturi jokios teisės aiškintis tokių dalykų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antanas Matulas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Antanas Matulas

„Mes gavome atsakymus, iš kurių matyti, kad jis jokios naudos neturėjo“, – pabrėžė jis.

15min arkreipė dėmesį, kad ir pats V.Juozapaitis anksčiau neslėpė, kad nemokėjo už savo nakvynę, o Seimo nariams negalima gauti naudos.

„Bet sakau, mes gi turime atsakymus – mes kreipėmės į visas įmanomas institucijas ir iš visų gavome informaciją, kad jis naudos neturėjo“, – sakė E.Matulas.

Paklaustas, kas EPK atsakė, kad V.Juozapaitis negavo naudos, jis minėjo Lietuvos radiją, Lietuvos operos ir baleto teatrą, nors šios institucijos susijusios su kitais šio sprendimo punktais, o ne su dalyvavimu Birštono renginyje.

15min pabrėžus, kad kalbama apie tai, kad Muzikų sąjunga apmokėjo Seimo nario nakvynę, A.Matulas atsakė, kad sąjunga prašo, jog EPK aiškintųsi V.Juozapaičio šeimos narių gyvenimą.

„Etikos komisija priėmė sprendimą, jis paskelbtas ir aš pasakiau, kaip aš suprantu, atsakymai yra. Mes rekomenduojame civiline tvarka aiškintis“, – pabrėžė jis.

A.Širinskienė: buvo išplautas munduras

„Valstietė“ A.Širinskienė 15min sakė, kad iš LMS prezidentės A.Žigaitytės-Nekrošienės užuominų galima buvo suprasti, kad V.Juozapaitis galėjo gauti atlygį arba tiesiogiai, arba per šeimos narius.

„Šiuo atveju komisija netyrė. Aš buvau prašiusi, kad jie reikalautų dokumentų, pasikviestų LMS vadovę apklaustų, bet skaidrumo ir aiškumo šioje situacijoje neliko. Tiesiog buvo išplautas Seimo nario munduras“, – teigė parlamentarė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

15min pastebėjo, kad pagal EPK vidinę tvarką, komisija tiria pažeidimus, jeigu nuo jų padarymo praėjo ne daugiau kaip vieni metai, o čia kalbama apie 2018-ųjų rugpjūtį.

„Šiuo atveju jau yra apkaltos klausimų dalykai, kur Seimo narys galėjo būti pažeidęs Konstituciją (...) Pagal Seimo statutą, EPK, matydama, kad yra pažeidimas, galėtų ir pati inicijuoti apkaltos procedūrą. Atsisakymas tirti, švelniai tariant, atrodo keistai“, – pabrėžė ji.

A.Širinskienė neketina imtis parašų rinkimo apkaltos procedūrai pradėti, nes liko nedaug laiko iki kadencijos pabaigos.

„Manau, kad tiesiog rinkėjai tokius herojus, kurie elgiasi taip, kaip ponas Juozapaitis, įvertins“, – sakė A.Širinskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min