Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Etikos sargai nutraukė tyrimą dėl galimo Artūro Zuoko ir jo partiečių interesų supainiojimo

Partijos „Taip“ automobiliai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Partijos „Taip“ automobiliai, dėl kurių Vilniaus valdantieji buvo apskųsti etikos sargams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Vilniaus mero Artūro Zuoko ir aštuonių frakcijai „Taip“ priklausančių sostinės tarybos narių. Buvo įtariama, kad jie galėjo supainioti interesus balsuodami dėl lengvatinio stovėjimo tarifo nuomojamiems automobiliams.

VTEK gavo pranešimą, kad A.Zuoko vadovaujama partija „Taip“ šiemet gegužės 15 dieną iš „Modus“ grupei priklausančios įmonės pradėjo nuomotis automobilius „Fiat Panda“. O beveik po mėnesio, birželio 6 dieną, Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė sprendimui, kad automobiliams, naudojamiems dalijimosi paslaugai (nuomai), būtų taikomas lengvatinis stovėjimo tarifas Vilniaus mieste. Esą, šią paslaugą teikia tik viena įmonė – taip pat priklausanti „Modus“ grupei.

Už tokį sprendimą skubos tvarka balsavo frakcijos ir partijos „TAIP“ nariai A.Zuokas, Juozas Antanaitis, Kęstutis Nėnius, Algimantas Vakarinas, Daina Urbanavičienė, Jonas Juodka, Miroslavas Monkevičius, Žydrūnas Savickas ir Indrė Jakaitytė.

Visi šie politikai ir pateko į etikos sargų akiratį – VTEK vertino, ar jų elgesys neprieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimams. Tačiau tyrimas buvo nutrauktas.

Anot VTEK sekretoriato vadovo Tomo Čaplinsko, sąjunga „Taip“ automobilius nuomojosi iš vienos bendrovės, o lengvatinis tarifas už automobilių stovėjimą taikomas kitai. Tarp jų esą bendra tik tai, kad abi šios įmonės priklauso tai pačiai „Modus“ įmonių grupei, vienijančiai net apie 200 įmonių.

„Nebuvo nustatyta, kad už sprendimą balsavę tarybos nariai būtų kažkaip suinteresuoti. Kadangi komisijai to nepavyko nustatyti ir manoma, kad tarybos nariai balsuodami galėjo ir nežinoti šito dalyko objektyviai vertinant „Modus“ koncerno apimtis, nes tai nėra viena įmonė, nuspręsta tyrimą nutraukti“, – VTEK sprendimo priežastis komentavo T.Čaplinskas.

Šis klausimas daugiau nebus svarstomas, nebent atsirastų naujų duomenų. „Kol kas tokių duomenų nėra, todėl klausimas išspręstas“, – teigė T.Čaplinskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min