Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Etikos sargai: Raseinių meras Remigijus Ačas supainiojo interesus

R.Ačas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Ačas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį nusprendė, kad Raseinių rajono savivaldybės meras Remigijus Ačas savivaldybės tarybos posėdyje spręsdamas klausimus, susijusius su jo svainės vadovaujama įstaiga, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas.

Anot etikos sargų, meras svarstė ir priėmė sprendimus dėl Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ mokinio krepšelio lėšų paskirstymo, įstaigos darbo vasaros metu ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus.

„Be to, R. Ačas, naudodamasis savo kaip mero pareigomis, galia ir vardu, trukdė steigiamajam minėto darželio profesinės sąjungos susirinkimui. Komisijos vertinimu, R. Ačas tokiais veiksmais pažeidė įstatymo nuostatas“, – pranešė VTEK.

Pernai rudenį Raseinių darbuotojai pasiskundė, kad meras R.Ačas jiems kliudė įkurti profesinę sąjungą. Kaip rašė vietos žiniasklaidos priemonė „Alio, Raseiniai“, 2011 rugsėjo 29 d. 17.30 val. Raseinių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ vyko švietimo darbuotojų profesinės organizacijos steigiamasis susirinkimas. Apytiksliai 18.30 val. į patalpas, kur vyko susirinkimas, įėjo Raseinių r. savivaldybės meras Remigijus Ačas ir Raseinių r. savivaldybės administracijos direktorė Aurelija Ložytė, atokiau jų pasiliko stovėti atlydėjusi merą „Liepaitės“ logopedė.  

Meras įsakmiai liepė paaiškinti, kas čia vyksta, ir kartu pareiškė, kad šios įstaigos direktorė (mero Remigijaus Ačo žmonos sesuo) nėra gavusi informacijos dėl čia vyksiančių susibūrimų, todėl viskas, kas čia vyksta, yra neteisėta.   Meras pareikalavo, kad jam būtų pateiktas čia dalyvavusių žmonių sąrašas, po to pareikalavo pasiaiškinimų. Vėliau meras išsitraukė telefoną ir pradėjo filmuoti nepaklusniuosius, taikydamas į darbuotojų veidus. Susirinkusieji prašė mero nefilmuoti, tačiau jis nenustojo. Neišlaikiusi įtampos viena darbuotoja atėmė iš mero rankų telefoną.

Šių metų sausį pranešta, kad R.Ačas sprendžia, ar šių metų rudenį siekti parlamentaro mandato – jo kandidatūra yra patvirtinta Raseinių rinkimų apygardoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min