Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 11d. 17:51

Etikos sargai: Seimo nariui S.Stomai pagrįstai neleista dalyvauti TTK posėdyje

Saulius Stoma
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Saulius Stoma.

Seimo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Saulius Stoma buvo pagrįstai išprašytas iš Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) posėdžio, per kurį pateikta informacija apie vadinamosios pedofilijos bylos tyrimo eigą, paskelbė parlamento Etikos ir procedūrų komisija.

Už tokį sprendimą trečiadienį balsavo 8 parlamentarų etikos sergėtojai, 2 buvo prieš.

Per komisijos posėdį kilo diskusija, ar gali būti ribojama Seimo nario teisė gauti informaciją.
Į Etikos ir procedūrų komisiją kreipęsis S.Stoma, kurį komisija išklausė prieš savaitę, piktinosi, kad neleidus jam dalyvauti TTK posėdyje, pažeistos jo, kaip parlamentaro teisės.

Nors posėdis buvo uždaras ir per jį pateikta tarnybinio naudojimo duomenų, S.Stoma įsitikinęs, kad jokie draudimai jam negalėjo galioti, nes jis turi specialiai išduotą leidimą dirbti su slapta informacija.

„Tie apribojimai man neturėjo būti taikomi, nes esu gavęs teisę susipažinti su didžiausio slaptumo informacija", – tikino parlamentaras.

S.Stoma yra Audito komiteto narys, o TTK posėdyje jis norėjo dalyvauti kaip parlamentaras, kuriam aktualūs nusikaltimų prieš vaikus klausimai.

„Nenorėjau balsuoti, bet norėjau realizuoti Seimo Statuto nuostatą, kad Seimo narys turi teisę dalyvauti visų komitetų ir komisijų posėdžiuose", – teigė jis.

Trečiadienį į Etikos ir procedūrų komisiją iškviestas TTK pirmininkas Stasys Šedbaras teigė, kad įslaptintos informacijos šeimininkas – šiuo atveju generalinis prokuroras Algimantas Valantinas – pageidavo, kad ją išgirstų tik asmenys, kuriems tai būtina.

Be TTK narių tame posėdyje dar dalyvavo du prezidentės patarėjai. Jų buvimui Generalinės prokuratūros vadovas neprieštaravo, nes prieš tai jis visą informaciją jau buvo pateikęs valstybės vadovei.

„Valstybės paslapčių įstatyme įtvirtintas principas – kad su slapta informacija turi teisę susipažinti asmenys, kuriems iš tiesų būtina žinoti. Privalėjome atsiklausti įslaptintos informacijos rengėjo“, – aiškino S.Šedbaras.

„Tvarkietis“ Egidijus Klumbys ir „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas buvo įsitikinę, kad S.Stomos teisės buvo pažeistos.

„Aš esu Seimo narys, tautos atstovas, ir mano teisių negali varžyti – nei prokuroras, nei „teisė žinoti“, – per Etikos ir procedūrų komisijos posėdį teigė E.Klumbys.

„Kam jam būtina žinoti? Jis juk neatlieka jokio tyrimo. Ką jis gali daryti su sužinota informacija, kaip Seimo narys?“ – S.Stomos teisėmis abejojo Seimo narys Antanas Nedzinskas.

S.Stoma iš TTK posėdžio išprašytas spalio 14 dieną. Generalinis prokuroras įžvelgė, kad parlamentaras yra šališkas vadinamojoje pedofilijos byloje.

S.Stoma pripažįsta, kad yra bendravęs su dviejų žmonių nužudymu įtariamu kauniečiu Drąsiumi Kedžiu.

„D.Kedys į mane kreipėsi jau rugpjūčio pradžioje, nuo tada ir dirbu šiuo klausimu. Į mano paklausimus iš prokuratūros gaudavau tik formalius atsakymus, todėl norėjau asmeniškai išgirsti generalinio prokuroro atsakymus“, – teigė S.Stoma.

Parlamentaras socialiniame tinklalapyje „Facebook“ yra prisijungęs prie D.Kedį palaikančiųjų puslapio, kuriame yra užsiregistravę beveik 18 tūkst. asmenų.

D.Kedys įtariamas spalio 5 dieną Kauno centre nušovęs teisėją Joną Furmanavičių, o paskui – savo dukters motinos Laimos Stankūnaitės seserį Violetą Naruševičienę.

D.Kedys beveik prieš metus kreipėsi į Kauno policiją dėl savo mažametės dukros tvirkinimo, prie kurio organizavimo, anot jo, prisidėjo ir mergaitės motina L.Stankūnaitė. Mažamečių tvirkinimu jis kaltino teisėją J.Furmanavičių, buvusį Pilietinės demokratijos partijos atstovą A.Ūsą bei dar vieną nenustatytą vyrą.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Saulius Stoma

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min