TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Etikos sargai tiria V.Tomaševskio kalbas apie Lietuvos lenkų padėtį

Valdemaro Tomaševskio šaržas
Gintaro Jociaus piešinys / Valdemaro Tomaševskio šaržas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) atlieka tyrimą dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderio, europarlamentaro Valdemaro Tomaševskio kalbų apie lenkų mažumos padėtį Lietuvoje, rodo BNS turimi dokumentai.

Tyrimą etikos sargai pradėjo lapkričio mėnesį, reaguodami į parlamentaro konservatoriaus Ryto Kupčinsko kreipimąsi.

Lietuvos Sąjūdžio vardu išplatintą kreipimąsi pasirašiusiam R.Kupčinskui užkliuvo V.Tomaševskio teiginiai per susitikimą su Europos Komisijos pirmininku Jose Manueliu Barroso, taip pat Lenkijos europarlamentarų laiškas Europos Parlamento vadovui Jerzy Buzekui.
 
VTEK praėjusį mėnesį laišku V.Tomaševskį informavo, kad pradėtas tyrimas dėl politiko „elgesio atitikties Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms“. Lietuvos lenkų partijos lyderio paprašyta iki gruodžio 11 dienos pateikti paaiškinimą.

„Mane ima juokas. Tai rodo šios institucijos nekompetenciją“, - pradėtą tyrimą BNS komentavo V.Tomaševskis ir pabrėžė, kad už kalbas Europos Parlamente negali būti persekiojama.

Su valdančiųjų konservatorių atstovais dažnai abipusiais kaltinimais apsikeičiantis V.Tomaševskis rugsėjį J.M.Barroso pasiskundė dėl tautinių mažumų kalbos vartojimo ir tvirtino, kad lenkų mažuma Lietuvoje yra diskriminuojama.

Kiek vėliau rugsėjį V.Tomaševskio biuras išplatino 10 Lenkijos europarlamentarų laišką J.Buzekui, kuriame prašoma apginti esą pažeidžiamas lenkų tautinės mažumos teises Lietuvoje. V.Tomaševskis tada sakė šio laiško nepasirašęs, bet jam pritariąs.

Spalio pabaigoje A.Kupčinsko pasirašytame kreipimesi, adresuotame VTEK, nurodoma, kad „Lietuvos Sąjūdis nesutinka su V.Tomaševskio viešais pasisakymais Europos Parlamente apie neva blogą tautinių mažumų padėtį Lietuvoje“.

Kreipimesi cituojama Europos Sąjungos (ES) Pagrindinių teisių agentūros apklausa, kuri esą parodo, kad diskriminavimas dėl etninės kilmės Lietuvoje mažiausia ES, taip pat Tautinių mažumų ir išeivijos departamento teiginiai, kad lenkai Lietuvoje turi daugiau teisių ir privilegijų nei lietuviai Lenkijoje.

„Lietuvos Sąjūdis, negalėdamas ignoruoti ir pasyviai stebėti jau Europos lygiu vis aktyviau vykdomą Lietuvos juodinimą, kurį atlieka Lietuvoje išrinktas Europos Parlamento narys V.Tomaševskis, ragina pilietinę visuomenę ir valdžios institucijas pareikšti savo pozicijas ir išvadas šiuo klausimu“, - teigė Lietuvos Sąjūdis.

Pareiškime prašoma ištirti, ar V.Tomaševskis nepažeidė „valstybės politiko elgesio principų (pagarba žmogui ir valstybei, teisingumas, nesavanaudiškumas, nesąžiningumas ir kt.)“.
VTEK atstovas Gediminas Sakalauskas BNS patvirtino, kad atliekamas tyrimas, bet plačiau jį komentuoti atsisakė.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min