Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 10d. 11:28

Etikos sargai tirs neteisėtą TEO LT lobistinę veiklą

TEO LT pastatas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / TEO LT pastatas

Lietuvos radijos ir televizijos asociacija kreipėsi į Valstybinę tarnybinės etikos komisiją, prašydama įvertinti TEO LT lobistinę veiklą.

Asociacijos nuomone, TEO atstovai, dalyvaudami svarstant Visuomenės informavimo įstatymą ir teikdami pasiūlymus dėl konkrečių įstatymo formuluočių, pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą, teigiama pranešime spaudai.

Pastarasis aiškiai sako, kad lobistine veikla, kuria siekiama pakeisti teisės aktus, gali užsiimti tik registruotas lobistas arba ne pelno organizacija. Tuo tarpu TEO LT generalinio direktoriaus pavaduotojas Nerijus Ivanauskas teikdamas pasiūlymus Vyriausybei bei dalyvaudamas posėdžiuose prisistatinėjo ir veikė įmonės vardu.

Vienas iš TEO LT vadovu siekė, kad valstybė suteiktų bendrovei privilegiją pasisavinti televizijos signalus ir juos retransliavus per GALA tinklą apmokestinti vartotojus.

Transliuotoju nuomone TEO LT panaudoja savo monopolinį statusą siekdama horizontalios integracijos ir interneto bei fiksuoto telefono rinkoje gaunamais pelnais finansuoja internetinės televizijos plėtrą.

„Milžiniškus pelnus gaunatis telekomunikacijų rinkos monopolistas siekia išlaikyti savo statusą ir užimti televizijų retransliavimo rinkas. Negalime taikytis su įstatymų pažeidimais bei manipuliavimais, todėl prašome valstybės institucijas įvertinti TEO veiksmus“ – sakė LRTA vadovė Laura Blaževičiūtė.

Bendovė TEO LT ir šios įmonės pirmtakė AB „Lietuvos telekomas“ už piktnaudžiavimus rinkoje jau ne sykį yra susilaukusi finansinių sankcijų. Konkurencijos taryba 2000 m. gruodžio 22 d. šiai bendrovei skyrė 150 tūkst. Lt baudą, 2002 m. vasario 21 d. – 2,08 mln. Lt baudą, o 2006 m. lapkričio 5 d. – 3,01 mln. Lt baudą. Šiuo metu tiriamas kabelinių transliuotojų skundas, dėl TEO veiksmų nustatant komunikacijų nuomos kainas. TEO nustato kainas kabeliniams retransliuotojams, kartu plėtodama savo GALOS tinklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min