Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 8d. 12:55

Etikos sargai tirs „šiukšlynų milijonierių“ išgarsinto Almanto Petkaus veiklą

Almantas Petkus
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Almantas Petkus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutarė pradėti tyrimą „tvarkiečio“ Almanto Petkaus atžvilgiu. Tyrimas pradėtas po 15min publikacijos.

Praėjusią savaitę 15min atskleidė, kad buvęs aplinkos viceministras, išgarsėjęs savo finansiniais ryšiais su krūvą Aplinkos ministerijos skirstytos ES paramos susižėrusia kompanija „Versina“, įsidarbino Seime, partiečio Seimo nario Rimo Andriko padėjėju. Tapęs politinio pasitikėjimo tarnautoju, A.Petkus taip pat atskleidė įspūdingo sandorio su „Versina“ detales.

„Šiukšlynų milijonierių“ tyrimas apie ES paramos panaudojimą atliekų deginimo gamykloms atskleidė, jog būtent „Versina“ A.Petkui įrengė loftą Vilniaus Naujamiesčio rajone. Tapęs Seimo nario padėjėju, A.Petkus privalėjo deklaruoti šį sandorį ir nurodė, kad „Versina“ loftą įrengė už įspūdingą 145 tūkst. eurų sumą. Be to, loftas politikui įrengtas į skolą, jos grąžinimą išdėstant per 5 metų periodą.

Visa tai A.Petkus daro slegiamas skolų naštos. Politikas keletą metų nesivargino grąžinti paskolos, paimtos iš savo paties įmonės „Transefektas“. Didelę dalį šio verslo pajamų, taigi ir pinigus, kuriuos pasiskolino A.Petkus, „Transefektui“ sunešė taip pat su „Versina“ susijęs verslas.

VTEK nutarė detaliau pasiaiškinti buvusio viceministro veiklą.

„Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus“, - ketvirtadienį išplatintame pranešime teigia VTEK.

Be jau minėtų piniginių ryšių, VTEK savo iniciatyvą aiškinsis, ar A.Petkus laiko deklaravo paskolą iš „Swedbank“. Šiuo metu VTEK skelbiamoje A.Petkaus deklaracijoje informacijos apie tokią paskolą nėra.

A.Petkaus ryšius išnarstęs tyrimas „Šiukšlynų milijonieriai“ palietė ne tik šį politiką. Tyrimas atskleidė, kad didžiąją dalį iš 127 mln. eurų, skirtų rūšiavimo gamyklų statyboms, pasiskirstė tarpusavyje susisaisčiusių verslininkų grupė. Svarbiausios figūros – „Versiną“ su šeima valdantis verslininkas Vytautas Banys su partneriais ir koncernas „Icor“.

Pinigai išleisti, tačiau žadėtų efektų nematyti – rūšiavimo gamyklos dirba toli nuo planuotų pajėgumų, o jų indėlis į atliekų tvarkymo sektorių daug kuklesnis, nei žadėta.

„Šiukšlynų milijonierių“ tyrimas Lietuvos žurnalistų sąjungos pripažintas geriausiu 2017 m. tyrimu ES paramos panaudojimo tematika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:07
05:50

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min