Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Etikos sargai uždraudė patys sau

Algimantas Salamakinas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algimantas Salamakinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo etikos sargai nusistatė taisykles, kurių patys nesilaikys. Etikos ir procedūrų komisija patvirtino savo darbo reglamentą, kuriame numatyta, kad komisijos nariai negalės komentuoti kolegų veiksmų, kol dėl jų nebus atliktas tyrimas. Tačiau savo komentarus jie visada galės išsakyti kaip Seimo nariai.

„Kreivoka ši mūsų nuostata, mano galva, – portalui 15min.lt  sakė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas. – Balsavau už ją solidarizuodamasis su komisija. Vytautas Bogušis nebalsavo ir jis visiškai teisus.“

Kiti galės, komisijos nariai – ne

V.Bogušio nuomone, tokia nuostata kertasi su Seimo nario laisvo mandato principu. Esą kiti Seimo nariai galės išsakyti savo nuomonę apie bet kurio kolegos elgesį, o komisijos nariai – ne.  Dar  keisčiau V.Bogušiui atrodo tai, jog komisijos posėdžiai visada būna atviri, komisijos nariai klausimus svarsto girdint  žurnalistams. Tuo tarpu po posėdžio jie jau turės sakyti „Nekomentuoju“.

Kreivoka ši mūsų nuostata, mano galva, – A.Salamakinas.A.Salamakinas, ir iki šiol klausiamas apie bet kurį komisijos dar neįvertintą kolegos poelgį, paprastai sakydavo: „Komisija sprendimo dar nėra priėmusi, bet aš asmeniškai manau...“ Dabar jis teigė visada pabrėšiąs, jog kalba kaip Seimo narys, o ne kaip Etikos komisijos pirmininkas.

Varaškos sumanymas

Naujosios etikos sargų nuostatos iniciatorius – „prisikėlėlis“ Mantas Varaška. Komisijai svarstant  frakcijos kolegų dainininkų elgesį, jis jau ne vieną posėdį reikalavo to nedaryti, kol iš pradžių nebus patvirtintas darbo reglamentas. Taip M.Varaška kaišiojo pagalius į ratus komisijai, kad ši tik  neliestų „prisikėlėlių“. Reglamente ir atsirado nuostata apie draudimą komentuoti.

„Bet tai tik mūsų komisijos vidaus darbo dokumentas, – sakė A.Salamakinas. – Iki šiol mes dirbome vadovaudamiesi Seimo statutu. Statutas ir dabar yra aukštesnis dokumentas už mūsų vidaus darbo reglamentą.“

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min