Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 22d. 17:14

Etikos sargai Vilių Navicką smerkia, bet tyrimą nutraukia

Pasitikėjimą praradusį Vilių Navicką pakeitė Raimundas Alekna
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / VTEK tyrimą dėl Viliaus Navicko nutraukė.

Slapta įrašyti Viliaus Navicko „pamokymai“ daryti valdantiesiems palankius tyrimus savivaldybės kontrolieriui Šarūnui Skučui, buvusiam Vilniaus vadovui kainavo mero postą ir narystę Tėvynės sąjungoje. Bet Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tyrimą dėl V.Navicko elgesio nutraukė.

VTEK slapta daryti įrašai netapo tinkamu įrodymu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų pažeidimui konstatuoti. Pateiktas garso įrašas komisijos nariams pasirodė neesąs vientisas: nėra nei pradžios, nei pabaigos, įrašo vidurys – iškirptas, dialogas – nenuoseklus.

Gauti originalų įrašą, VTEK teigimu, galimybių nėra, nes, anot Š. Skučo, jis yra sunaikintas. Todėl, komisija šį įrašą įvertino kritiškai.

Po posėdžio išplatintame pranešime komisija pranešė iš esmės nepritarianti tokiam įrodymų rinkimo būdui, kadangi tokius įrodymus būtina rinkti tik teisėtomis ir sąžiningomis priemonėmis, savo veiksmus suderinus su atitinkamomis teisėsaugos institucijomis, užtikrinančiomis pareiškėjo apsaugą.

Vis dėlto VTEK pritarė savivaldybės tarybos Etikos komisijai, kad tokie pasisakymai nedera mero pareigas einančiam politikui ir yra netoleruotini. Anot VTEK, minėtais veiksmais V.Navickas pažeidė Politikų elgesio kodekso nuostatas, o įrašyti buvusio Vilniaus mero pasisakymai, nors jie ir būtų paimti iš konteksto, vienareikšmiškai neatitinka institucijos vadovui bei savivaldos politikui keliamų moralės ir profesinės etikos reikalavimų.

Tačiau ši pastaba jokių teisinių pasekmių V.Navickui neturės. Šiuo metu dirbantis eiliniu Vilniaus tarybos nariu, jis sekmadienį vyksiančiuose savivaldos rinkimuose nedalyvaus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min