Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Etikos sargų posėdis dėl Seimo šokėjų ir TV laidų vedėjų: A.Valinskas nušalino A.Salamakiną

Šokių projekte dalyvauja ir parlamentaras Ž.Šilgalis.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Šokių projekte dalyvauja ir parlamentaras Ž.Šilgalis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Reguliariai pramoginiuose televizijų projektuose dalyvaujantys Seimo nariai Arūnas Valinskas, Inga Valinskienė, Andrius Šedžius ir Žilvinas Šilgalis parlamento Etikos ir procedūrų komisijoje (EPK) trečiadienį įrodinėjo, kad jų susitarimai su televizijomis netrukdo dirbti parlamente. Tačiau klausimo svarstymas labiau priminė pramoginę laidą nei Seimo komisijos posėdį.

Klausimo dėl parlamentarų dalyvavimo televizijų projektuose svarstymas prasidėjo nuo A.Valinsko pareiškimo. Jungtinės frakcijos, kuri vienija Tautos prisikėlimo partijos (TPP) ir Liberalų ir centro sąjungos narius, atstovas ragino nuo posėdžio nusišalinti EPK pirmininką Algimantą Salamakiną, nes šis nusifilmavo LNK televizijos laidos „Gintarinis atspindys 2010“ reklamoje. 

Ar etikmat yra keiksmažodis?

„Prašome komisijos oficialiai kreiptis į LNK vadovybę, kad būtų išaiškinta, kokiu pagrindu šioje reklamoje dalyvauja A.Salamakinas, ar nėra sutarčių, susijusių su renginio reklamavimu, ar negauna už tai atlygio“, – tuomet dar atskirai egzistavusios TPP frakcijos kreipimąsi skaitė A.Valinskas, bandydamas sugretinti šią situaciją su Seimo narių dalyvavimu kitose pramoginėse TV laidose. Taip pat politikas atkreipė dėmesį, kad reklamos pabaigoje A.Salamakinas kreipiasi į žiūrovus tardamas „etikmat“. „Prisikėleliai“ klausė komisijos, ar sakyti tokį žodį yra padoru.

A.Salamakinas ragino A.Valinską nedaryti iš EPK posėdžio cirko. Jis tikino dar prieš savaitę išsiuntęs raštą minėtos laidos kūrėjams, kuriuo pageidauja nerodyti jo minėtame anonse. „Nors nemanau, kad tai yra kažkas baisaus“, – pridūrė EPK pirmininkas. Jis taip pat priminė, kad žodį „etikmat“ prieš 8 metus sukūrė paties A.Valinsko vadovaujami televizininkai. „Žodį „etikmat“ jūs sugalvojote pats prieš 8 metus. Jūs pats puikiai žinote, kad Valstybinė lietuvių kalbos komisija prieš 8 metus padarė išvadą, jog tas žodis yra naujadaras ir nėra keiksmažodis“, – sakė A.Salamakinas.

„Aš tikrai nekvestionuoju ir mes šiandien nekalbėsime, kiek jus su Inga rodo besibučiuojančius, reklamuojančius laidas“, – tęsė EPK pirmininkas.

„Gal aš su jumis turiu bučiuotis?“ – atšovė A.Valinskas. Šią frazę lydėjo dalies susirinkusiųjų posėdyje juokas.

A.Salamakinas akcentavo, kad etikos sargai nagrinės ne Seimo narių dalyvavimo laidose, bet sutarčių su televizijomis klausimą. Galiausiai jis sutiko nusišalinti nuo EPK posėdžio vedimo ir per jį neuždavė nė vieno klausimo.

„A.Valinskas tesi savo pažadus – bando iš kiekvieno, mano galva, rimto klausimo padaryti cirką. Kai baigsime tyrimą, matysime, ar tai iš tiesų juokeliai, ar rimti dalykai“,  – po posėdžio žurnalistams sakė A.Salamakinas.

Televizija – laisvalaikio forma

EPK nagrinėjo A.Valinsko kūrybinį susitarimą su LNK televizija dėl jo dalyvavimo laidos „2 minutės šlovės“ komisijoje. Politikas tikino, kad yra sutarta, jog minėta laida gali būti filmuojama tik savaitgaliais ir niekaip negali trukdyti jo tiesioginiam darbui Seime. Jis tikino, kad darbas televizijoje trunka pusantros valandos per savaitę, ir pabrėžė, jog nei jis, nei šeima, nei su juo susijusios įmonės jokios finansinės naudos iš laidų negauna.

A.Valinskas tesi savo pažadus – bando iš kiekvieno, mano galva, rimto klausimo padaryti cirką. Kai baigsime tyrimą, matysime, ar tai iš tiesų juokeliai, ar rimti dalykai, – po posėdžio žurnalistams sakė A.Salamakinas.„Tai mano laisvalaikio forma. Taip, kaip žmonės turi pasirašyti sutartį su medžiotojų, su žvejų būreliais ir ten leidžia savo laiką. Jeigu mes svarstyme kiekvieną, kuris žvejoja, medžioja arba grybauja, nes grybavimas taip pat neša naudą, tai prieisime iki absurdo“, – tvirtino A.Valinskas.

Anot Seimo nario, yra net aukščiausių šalies vadovų – Vyriausybės ar Seimo pirmininkų – nerašyti susitarimai su žiniasklaidos priemonėmis, kad jie dalyvaus jų laidose. Kaip pavyzdį jis pateikė reguliariai Žinių radijuje rytais vykstančius interviu.

I.Valinskienė: kaltas aplaidumas

Domėdamiesi I.Valinskienės, LNK televizijoje vedančios laidą „Kviečiu šokti“, sutartimi su šia televizija, EPK nariai klausinėjo jos apie įsipareigojimus mokėti milžiniškas baudas, jeigu nevykdys kai kurių reikalavimų: už vėlavimą į filmavimus numatyta 10 tūkst. Lt, už sutarties nutraukimą gresia 20 tūkst. Lt baudos.

„Galiu tai paaiškinti kaip savo ir televizijos vadovų aplaidumą. Tai yra tipinė sutartis, išbraukėme iš sutarties punktą apie atlygį, nes manėme, kad tai svarbiausia“, – teisinosi I.Valinskienė. Esą išbraukę punktą apie uždarbį kitais nesirūpino, todėl nuo rugpjūčio iki spalio 14 dienos galioja minėtos sutartys. Tačiau praėjusią savaitę jos buvo anuliuotos ir pakeistos kūrybiniais susitarimais, kuriuose jokių sankcijų parlamentarei nenumatyta.  

„Jeigu jūs paklaustumėte, kodėl veikiu ką nors kita, irgi negalėčiau pasakyti. Tai yra tiesiog malonumas. Trijų valandų malonumas šeštadienio vakarą. Kodėl aš turėčiau jų atsisakyti?“ – savo motyvus, kodėl eina nemokamai padirbėti į televiziją, vardijo I.Valinskienė.

Posėdis neapsiėjo be liaupsių šiai žinomai pramogų pasaulio asmenybei. „Kas būtų Lietuvos televizija be I.Valinskienės?“ – retoriškai klausė EPK narė Rūta Rutkelytė. 

„Gal būtų mums vietos?“ – juokavo kitas etikos sargas Vytautas Bogušis.

Neslėpė, kad džiaugiasi reklama

Jeigu jūs paklaustumėte, kodėl veikiu ką nors kita, irgi negalėčiau pasakyti. Tai yra tiesiog malonumas. Trijų valandų malonumas šeštadienio vakarą. Kodėl aš turėčiau jų atsisakyti? – savo motyvus, kodėl eina nemokamai padirbėti į televiziją, dėstė I.Valinskienė.Toje pačioje LNK laidoje „Kviečiu šokti“ kiekvieną savaitę šokantis Seimo narys Andrius Šedžius Seimo etikos sargams tvirtino labai įdėmiai skaitęs sutartį, kurią pasirašė su televizija, ir iš jos esą buvo išimti visu punktai, kurie galėjo trukdyti eiti parlamentaro pareigas.

A.Šedžius savo įsipareigojimus televizijai vadino logiškais. „Sutartyje parašytas punktas neskleisti neigiamos informacijos apie projektą ir jo dalyvius, o kitas – metus nedalyvauti panašiuose projektuose. Kadangi nesiruošiu kitais metais dalyvauti kituose šokių projektuose, manęs tai visiškai nejaudina“, – tvirtino politikas.

Buvęs socialdemokratų narys neslėpė gaunąs iš šokių per televiziją daug naudos – nemokamos reklamos.

Vasarą liberalcentristus palikęs Žilvinas Šilgalis yra vienintelis parlamentaras, šokantis kitos televizijos TV3 šokių projekte „Šok su manim“. Tačiau jis pabrėžė, kad prie sutarties yra specialus priedas, kuriame nurodoma, kad jam negalioja jokie sutarties punktai, kurie gali kirstis su parlamentaro darbu. Jis trečiadienį EPK posėdyje tvirtino, kad šokiai daugiau laiko atimdavo vasarą. O politinio sezono metu per savaitę šokiams esą skiriąs vidutiniškai 10 valandų, taigi per dieną – apie 2 val.  „Tiek, kiek anksčiau skirdavau sportui“, – kalbėjo politikas.

Savo sprendimą „Dėl Seimo narių veiklos, dalyvaujant televizijų projektuose“, EPK žada priimti kituose posėdžiuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min