TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Etnokultūros centras kviečia į Atvelykio šventę

Sekmadienį Etnokultūros centras kviečia drauge atšvęsti Atvelykį.
Etnokultūros centro nuotr. / Sekmadienį Etnokultūros centras kviečia drauge atšvęsti Atvelykį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia prisiminti ir kartu atšvęsti gražiausią pavasario šventę – Velykas.

Pirmasis sekmadienis po Velykų vadinamas Atvelykiu, skirtinguose Lietuvos regionuose –  Velyklėlėmis, Velykikėmis, Mažosiomis Velykėlėmis arba Vaikų Velykomis. Per Atvelykį, paskutinę poilsio dieną prieš sunkius lauko darbus, dar buvo galima pasisvečiuoti, susitikti su giminaičiais bei smagiai pasilinksminti ir taip užbaigti Velykų švenčių ciklą.

Šią dieną šeimininkės, jei neišsaugodavo velykinių kiaušinių, vaikams padažydavo naujų, neretai visus, kuriuos vištos per tą savaitę sudėdavo. Per Atvelykį ir Velykas ypač mėgstama jaunimo pramoga – sūpuoklės. Buvo tikima, kad supimasis turėjo prikelti augaliją, padėti javams greičiau sužaliuoti, užaugti.

Ankščiau iki Atvelykio krikštatėviai būtinai aplankydavo savo krikšto vaikus ir apdovanodavo juos gražiais margučiais, o kai kur Lietuvoje ir patys vaikai eidavo pas krikštatėvius prašyti kiaušinių.

Pirmąjį sekmadienį po Velykų, balandžio 11 d. 14.00 val., Etnokultūros centro ir Meno kiemuose, tradiciškai aidės vaikų klegesys, siautės folklorinių šokių banga, skambės smagios sūpuoklinės dainos, šurmuliuos mažųjų klaipėdiečių jomarkėlis, vyks kiaušinių ridenimo varžybos, bus renkamas tradiciškiausias margutis, o nosį kutens čia pat kepamos kiaušinienes kvapas. 

Į Atvelykio šventę susirinkę tautodailininkai mielai pademonstruos senuosius amatus ir, žinoma, pakvies visus norinčius prisijungti bei kartu pamėginti iš medžio išdrožti šaukštą, lipdyti iš molio ar net išmokti pūsti iš paukščių plunksnų ar nendrių stiebų paties pasigaminta birbyne.

Ne bėda, jei kam po Velykų nebeliko margučių. Atvelykio šventės metu Meno kieme, veiks kiaušinių marginimo etnomokyklėlės,  kuriose bus galima tėvams, krikštatėviams ir jų vaikams išmokti marginti kiaušinius vašku, pačiupinėti natūraliais dažais nudažytą kiaušinį. O kas dar išlaikė velykaitį, būtinai teatsineša.

Mažiesiems Atvelykio šventės entuziastams – žaidimų ir gyvūnų kampelis. Kad augtų sveiki, linksmi bei energingi visi norintys turės progos pasisupti tikrose sūpynėse. Na, o nenustygstantys vietoje savo jėgas galės išbandyti kojūkų lenktynėse ir kitose šventės įdomybėse.

Atvelykis – puiki šventė pradžiuginti savo mažylį, susitikti su krikštatėviais ir kartu prisiminti tradicijas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 šventės Atvelykis
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min