Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 12d. 11:05

Etnokultūros centre šeimos susipažins su tradicijomis

Etnokultūros centre vyks dekoravimo pamokėlės, skirtos ir mažiems, ir dideliems.
Etnokultūros centro nuotr. / Etnokultūros centre vyks dekoravimo pamokėlės, skirtos ir mažiems, ir dideliems.

Lapkričio penktadieniais bei šeštadieniais Klaipėdos savivaldybės Etnokultūros centras kviečia į reginių ciklą „Tradicija šeimai“. Renginių netrūks ir vaikams, ir suaugusiems.

Penktadieniais nuo 17 val. rengiami edukaciniai užsiėmimai vaikams „Tradiciniai vaikų žaidimai“ su folkloristu Jonu Kavaliausku. Tomis pat valandomis vyks užsiėmimai suaugusiems, tad vaikai – žais, o jų tėvai domėsis šeimos papročiais.

Mokys pasigaminti žaislus

Vaikai didelę laiko praleidžia žaisdami. Dabar įsigyti žaislų – jokių problemų, tačiau gali kilti klausimas, kaip ir kuo žaisdavo vaikai XIX–XX a. Lietuvoje? Tačiau ir tada netrūko nei žaidimų, nei žaislų: vaikai savo iniciatyva bei kūrybiniais sugebėjimais prasimanydavo įvairiausių pramogų. Mažyliai žaidė su jų aplinkos daiktais: pagaliukais, kaladėlėmis, įvairiaspalvėmis pupomis. Fantazijos dėka gyvulėliais virsdavo kankorėžiai, akmenukai, pagaliukai. O moliniai švilpukai, medinės švilpiai, birbynės iš šiaudo, plunksnos ar nendrės buvę labai populiarūs garsiniai žaislai – muzikos instrumentai.

Folkloristas J.Kavaliauskas žada vaikus pamokyti „atrasti“ įvairius žaislus. Juk namų aplinkoje gausu daiktų, kurie, pasitelkus fantaziją, gali virsti žaidimų dalimi ar muzikos instrumentais. Tradicinių žaidimų valandų metu vaikai išmoks pasigaminti senovinį judantį žaislą – „ūžę“, o jei norės – ir birbynę iš šiaudo ar plunksnos, išmoks kelis žaidimus, kuriuos galima žaisti patalpose. Tėvai, ketinantys vaikučius atvesti į „Tradicinių vaikų žaidimų“ užsiėmimus, turėtų registruotis tel. 8 46 310022.

Edukaciniai užsiėmimai vaikams „Tradiciniai vaikų žaidimai“ su folkloristu Jonu Kavaliausku
vyk penktadieniais, nuo 17 val. Tuo pat metu suaugusiems vyks užsiėmimai apie šeimos papročius.

Mokys dekoravimo

Šeštadieniais, 12 val., Etnokultūros centre edukaciniai užsiėmimai visai šeimai – „Dekoravimas liaudiškais ornamentais“. Šie užsiėmimai turėtų sudominti tuos, kurie vertina tradicinės kultūros keliu mus pasiekusią lietuvių liaudies ornamentiką bei ieško alternatyvų iš svetur atkeliavusiam dekupažui.

Su tradicine daiktų puošyba, lietuvių ornamentikos įvairove lankytojus supažindins garsi Klaipėdos krašto tautodailininkė, „Lietuvos kaimo spindulio“ 2006 metų laureatė, „Šilutės Sidabrinės Nendrės“ 2007 metų laureatė, 2008 m. respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ Klaipėdos regiono laureatė Angelė Rauktienė. Moteris kartu su vyru Vytautu savo namuose įkūrė pirmąjį Lietuvoje privatų muziejų „Buities ir margučių palėpė“. Keletą „palėpės“ paslapčių tautodailininkė patikės ir klaipėdiečiams.

Į užsiėmimus lankytojai turėtų atsinešti kokį nors medinį nedažytą daiktą (tinka dėžutės, skrynelės, šaukštai, mentelės, medinės šukos, rėmeliai, lentelės, vazonėliai ar kt.), kurį norėtų išgražinti – išraityti gyvybės medžio šakas, pražydinti jas, pritupdyti paukščių ir prisirpinti uogų. Užsiėmimuose veiklos užteks tiek mažam, tiek dideliam. Tėvai galės dekoruoti atsineštus daiktus, o vaikučiai lavins savo rankeles raitydami ornamentus ant popierinių skrynių.

Į užsiėmimus lankytojai taip pat registruojami telefonu 8 46310022. Dekoravimas liaudiškais ornamentais su tautodailininke Angele Rauktiene vyks lapkričio 13–27 d., šeštadieniais, 12 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min