Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 15d. 09:59

Etnokultūros centre – šeimų laisvalaikis

Žmonės
BFL/Karolio KAvolėlio nuotr. / Užsiėmimai vyks visai šeimai.

Šeimos, mėgstančios laisvalaikį leisti kartu, vertinančios ir puoselėjančios tradicinę kultūrą, kviečiamos į projekto „Tradicija šeimai“ renginius.

Spalio 16 – lapkričio 26 dienomis Etnokultūros centre. praktinių užsiėmimų metu bus mokomasi sodų vėrimo, tapymo tradiciniais ornamentais,  delmonų siuvinėjimo,  mažylių kykavimų-mylavimų ir tradicinių žaidimų. Teorinėse paskaitose bus galima daugiau sužinoti apie lietuvių šeimos papročius.

Tėveliai, mamytės ir vaikučiai, norintys kartu kurti tradicines namų puošmenas,  kviečiami registruotis į pirmąjį užsiėmimų ciklą ir pasimokyti sodų vėrimo. Sodai – nuo seno buvo gaminami šeimos švenčių progomis. Tai puošnūs šiaudiniai dirbiniai.

Keturių užsiėmimų metu tautodailininkė Margarita Macijauskienė kalbės apie sodų prasmę, paskirtį,  regioninius savitumus, žaliavos paruošimą, išduos sodų vėrimo paslaptis bei padės kiekvienai šeimai pasigaminti sodą savo namams. Tėveliai galės gaminti šiaudinį rombo pavidalo pagrindą, o vaikučiai – reketukus, žvaigždutes, paukštelius ar saulytes, kurie kabinami ant sodo kampų ar viduryje.

Sodų vėrimo užsiėmimai vyks spalio 16  - lapkričio 13 d., šeštadieniais, 11.00 val. 

Būtina registracija tel. 8-46-310022.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min