Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 25, 21:00

ETPA atmetė visus Lietuvos kandidatus į Europos Žmogaus Teisių Teismą

Visus tris Lietuvos kandidatus į Europos Žmogaus Teisių Teismą Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) atmetė, naują atranką ketinama rengti spalį, sekmadienį pranešė LNK „Žinios“.
Lyra Jakulevičienė, Aistė Račkauskaitė-Burneikienė ir Gediminas Sagatys
Lyra Jakulevičienė, Aistė Račkauskaitė-Burneikienė ir Gediminas Sagatys / MRU, Luko Balandžio/15min nuotr., asm. arch. nuotr.

Šias pareigas užimti pretendavo Teisingumo ministerijos atranką praėję pretendentai: Mykolo Romerio universiteto profesorė Lyra Jakulevičienė, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Aistė Račkauskaitė-Burneikienė ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Gediminas Sagatys.

Lietuva birželį pasiūlė šiuos tris kandidatus į Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjų pareigas, juos patvirtino Vyriausybė ir prezidentas Gitanas Nausėda.

„Gavome informaciją, kad šitame etape gavome sąrašo atmetimą“, – sakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Ji pažymėjo, kad kilo abejonių dėl vienos kandidatės, bet neatskleidė, kodėl visos teisėjų kandidatūros atmestos, esą ši informacija nevieša.

LNK žiniomis, kandidatai atmesti dėl netinkamos nacionalinės atrankos procedūros. Tačiau neoficialiai teigiama, kad Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėjai galėjo užkliūti ministrės, kuri vadovauja darbo grupei, kuri atrenka paskutinius kandidatus, išsilavinimas.

Ministrė sako, kad atrankoms trūko konkurencijos, nes tris kandidatus reikėjo išrinkti tik iš šešių kandidatų, panorusių užimti šias pareigas, ir viešumo.

E.Dobrowolska sako, kad atrankos tvarka bus keičiama. Atranką ketinama vėl rengti spalį.

„Nemalonu, be abejo, ir valstybei tai nėra geras ženklas“, – komentavo Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

BNS anksčiau rašė, kad naujo kandidato į EŽTT ieškoma, nes Lietuvos deleguoto teisėjo Egidijaus Kūrio kadencija baigsis šių metų spalio 31 dieną.

Europos Žmogaus Teisių Teismas yra įkurtas 1950 metais pagal Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją. Teisme yra tiek teisėjų, kiek ir valstybių-konvencijos dalyvių, tačiau teisėjai dirba savo vardu, jie savo šaliai neatstovauja, veikloje yra nepriklausomi ir nešališki.

Teisėjus Parlamentinė Asamblėja renka devynerių metų kadencijai. Teismą sudaro penki skyriai, kurių sudėtis nustatoma trejiems metams, atsižvelgiant į geografinį, lyčių atstovavimo bei skirtingų šalių narių teisės sistemų atstovavimo proporcingumą.

Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėju nuo Lietuvos nuo 1994 metų birželio mėnesio iki 2004 metų, dvi kadencijas, buvo Pranas Kūris, nuo 2004 metų lapkričio – Danutė Jočienė, o nuo 2013 metų – E.Kūris.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min