Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 6d. 21:31 , Atnaujinta: 2016 rugsėjo 6d. 22:35

Eugenijus Gentvilas apie Eligijaus Masiulio paskolą be notarinės sutarties: blogai

Eugenijus Gentvilas ir Eligijus Masiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eugenijus Gentvilas ir Eligijus Masiulis

Poelgis, nepuošiantis politiko, neatsargi kvailystė ir nesąmonė. Taip buvusio partijos lyderio Eligijaus Masiulio pareiškimą apie iš Raimondo Kurlianskio pasiskolintus 90 tūkst. eurų grynaisiais pinigais nepatvirtinus paskolos susitarimo notariškai, vertina Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.

„Dar nemačiau“, – antradienio vakarą, po išplatinto E.Masiulio kreipimosi, 15min teigė E.Gentvilas, paklaustas ką mano apie tokią versiją.

Tiesa, pacitavus E.Masiulio kreipimosi vietą, kurioje pinigų gavimo iš R.Kurlianskio priežastimi įvardinta paskola nekilnojamajam turtui pajūryje įsigyti, E.Gentvilas teigė, kad dabar situacija jam pasidarė aiškesnė.

„Nesiimsiu vertinti. Tačiau tampa aiškiau, kodėl nei aš, nei kiti kolegos partiečiai nieko nežinojome. Visus traukiau už liežuvio, niekas nieko nežinojo. Jeigu tai asmeninis reikaliukas, dėl to nežinojo. Teisėsauga išsiaiškins“, – sakė E.Gentvilas.

„Politiko tokie dalykai nepuošia. Kadangi neskaičiau viso laiško, apsiribosiu tik tokiu komentaru“, – lakoniškas išliko Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas.

Paklaustas, kaip vertina tokį verslininko ir politiko ryšių suaugimą, liberalas tai pavadino neatsargia kvailyste.

„Blogai, blogai. Žinok, iš ko skolinkis. Kai amžiną atilsį finansų viceministras Vytautas Galvonas pasiskolino pinigų iš lošimo kompanijos, atrodytų, nieko tokio, tačiau jis buvo finansų viceministras ir jo reguliavimo sferoje buvo lošimų verslas. Tai neatsargi kvailystė, kažkada pats E.Masiulis turės pripažinti, kad padarė nesąmonę“, – E.Masiulį kritikavo E.Gentvilas, laikomas buvusio liberalų lyderio politiniu krikštatėviu.

R.Šimašiaus sakinys

Partijos lyderis Vilniaus meras Remigijus Šimašius antradienio vakarą buvo nepasiekiamas telefonu. Galiausiai jis „Facebook“ paskelbė tik vieną sakinį: „Akivaizdu, kad politikas neturėtų JOKIA forma imti pinigų (kad ir paskolos) iš verslininkų. Tam yra bankai“.

V.Gailius: „Politikai turi užsiimti politika, o ne verslu“

Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius nenori vertinti kiekvieno E.Masiulio antradienį ištarto ir parašyto sakinio, nes tai teisėsaugos ir teismo darbas. Tačiau jis tikina, kad politikai neturėtų užsiiminėti verslu.

„Puikiai suprantu, kad visuomenė politikui kelia aukščiausius reikalavimus. Ir padarytų klaidų dažniausiai neatleidžia. Kaip Seimo Antikorupcijos komisijos vadovas, politikas, niekada ir jokia forma nesiskolinčiau pinigų iš verslininkų, nes toks elgesys meta šešėlį, nes tai prasilenkia su sąžiningos, atviros politikos principais. Nes politikai turi užsiimti politika, o ne verslu. Esminis klausimas dabar – tyrimo pabaiga ir teisėsaugos sprendimas. Kuo mums reikėtų tikėti? Kad būtent teisėsaugos institucijos išaiškins visą tiesą. To ir laukiame“, – teigia V.Gailius neatskleisdamas, ar E.Masiulio versija jį įtikino.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min