TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Eugenijus Gentvilas uostą paliks su riebia išeitine, Seime sieks vadovauti Audito komitetui

Eugenijus Gentvilas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Eugenijaus Gentvilo uostui vadovavo nuo 2009 m. birželio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Su Liberalų sąjūdžiu į Seimą patekęs Eugenijus Gentvilas apsisprendė palikti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinio direktoriaus kėdę. Trečiadienį jis jau įteikė ministrui Eligijui Masiuliui prašymą išeiti iš darbo.

Praėjusią savaitę Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovą jis informavo paliekantis Klaipėdos miesto tarybą ir  atsisakantis mandato. Miesto taryboje jį greičiausiai pakeis Lina Skrupskelienė. 

E.Gentvilas prisipažino, kad atsisveikinti su darbu uoste nebuvo lengva. „Apsispręsti padėjo keletas priežasčių. Visų pirma – formuojasi tokia kreiva daugumos koalicija, kuri man nepriimtina ir politiškai. Dar neaišku, ar ji sugebės susiformuoti ir gali būti visiškas chaosas, kuris neleistų rezultatyviai dirbti“, – sakė liberalas.

Vis dėlto jis įsitikinęs, kad netrukus vis tiek ministerijos vairą perimantys socialdemokratai pasinaudotų įstatymų nustatyta tvarka, kuri leidžia pakeisti valstybinės įmonės valdybą, o kartu ir vadovą. Tokia teise prieš trejus metus buvo pasinaudojęs Liberalų sąjūdis – tuomet socialdemokratas Sigitas Dobilinskas atsisveikino su uosto generalinio direktoriaus kėde.

15min nuotr./Vytautas Rinkevičius (kairėje)
15min nuotr./Vytautas Rinkevičius (kairėje)

Neoficialiai kalbama, kad greičiausiai Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui vadovaus socialdemokratas Vytautas Rinkevičius, buvęs Klaipėdos apskrities viršininkas.

52-ejų politikas Liberalų sąraše buvo šeštas, tačiau rinkėjų valia pakilo į 3 poziciją. 

Gamtos mokslų daktaras, Nepriklausomybės akto signataras 1997 ir 2000 m. buvo išrinktas Klaipėdos meru. 2001-aisiais paskirtas Lietuvos ūkio ministru. 

Nuo 2004 iki 2009 m. ėjo Europos Parlamento nario pareigas. 

2009 m. birželį tapo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi. Jis pakeitė beveik septynerius metus uostui vadovavusį socialdemokratą Sigitą Dobilinską. 

Pats E.Gentvilas pripažino, kad praktika, jog pasikeitus centrinei valdžiai turi keistis ir valstybinių įstaigų vadovai – ydinga. „Tokie postai neturi būti politizuoti. Deja, susiklostė tokia praktika. Jokios asmeninės dramos nėra. Palinkėčiau kiekvienam tokios dramos – dirbti savo mėgstamą darbą, arba už bausmę gauti parlamentaro mandatą“, – teigė jis. Jis prisipažino, kad pradėjęs dirbti netikėjęs, jog šiame darbe įgis priešų. Su viena bendrove jau pradėta daugiau nei 20 bylų.

Per jo vadovavimo metus uostas pasiekė puikių krovos rezultatų, imta įsisavinti ne šimtatūkstantines, bet milijonines ES lėšas. Klaipėdos uosto direkcijoje pakoreguotas darbuotojų skaičius nuo 292 iki 240. Atskleista ne viena afera, kai bandyta pasisavinti valstybės lėšų, neskaidriai vykdyti viešieji pirkimai.

E.Gentvilui greičiausiai bus išmokėta išeitinė kompensacija už 5 mėnesius, t.y. apie 50 tūkst. Lt. Laikinai E.Gentvilą šiame poste pakeis Infrastruktūros ir plėtros direktorė Roma Mušeckienė.

Seime politikas norėtų vadovauti Audito komitetui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min