TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į klausimus apie eurą atsako per tiesiogines transliacijas šalies bibliotekose

Eurai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šalies bibliotekų lankytojai ketvirtadienį rinkosi į antrąjį renginių ciklo „Euro panorama“ susitikimą su Ūkio ministerijos atstovu Tomu Lavišiumi ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovu Mareku Močiulskiu interaktyviai kalbėtis apie eurą: daugiau nei 400 šalies bibliotekų lankytojų stebėjo tiesioginę transliaciją ir siuntė savo klausimus.

Daugiausiai klausė Vilkaviškio gyventojai

Transliacijos metu buvo gauta apie 150 įvairiausių klausimų – kur pranešti apie pažeidimus ir kokios sankcijos gresia nesąžiningiems verslininkams, kur iškeisti 1, 2 ir 5 nominalų centų monetas, jei šių nenori priimti šalies bankai, ką reiškia lipdukas „perskaičiuota sąžiningai“, kodėl po Naujųjų metų kainos bus vis dar skelbiamos litais, kaip teisingai apvalinti kainas ir t.t.

Aktyviausia transliacijos metu buvo Vilkaviškio rajono viešoji biblioteka. Jos lankytojai pateikė net 33 klausimus. Biblioteka apdovanota 500 litų vertės prizu naujoms knygoms įsigyti.

Dalino patarimus verslininkams

Ūkio ministerijos atstovas ragino smulkiuosius verslininkus iš anksto pasiruošti euro įvedimui: parengi kasos aparatus ir apskaitos sistemas, informuoti ir apmokyti darbuotojus,  pasirūpinti pakankamų kiekiu grynųjų pinigų eurais. Taip pat pristatė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą, kuriuo siekiama verslininkus paskatinti kainas perskaičiuoti teisingai.

„Euro panorama“ iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyks kas dvi savaites tuo pačiu laiku – ketvirtadieniais nuo 10 val. ryto, jų trukmė – apie 1 valandą.

Euras Lietuvoje įvedamas nuo 2015 m. sausio 1 dienos. Lietuva taps devynioliktąja euro zonos nare.

  Vyks kas dvi savaites

„Euro panorama“ iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyks kas dvi savaites tuo pačiu laiku – ketvirtadieniais nuo 10 val. ryto, jų trukmė – apie 1 valandą.

Atvykti į bibliotekas kviečiami visi besidomintys būsimąja Lietuvos valiuta. Ypač laukiami vyresnio amžiaus žmonės, socialinės atskirties ir rizikos grupių atstovai, gyvenantys mažesniuose miesteliuose ir kaimuose.

Lapkričio 27 d. apie socialinį draudimą, socialines išmokas ir pašalpas artėjant eurui diskutuos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodros“ specialistai. Gruodžio 11 d. planuojama transliacija tema – „Kaip pasiruošti euro atėjimui“, kurios dalyviai – Lietuvos policijos ir Lietuvos banko atstovai. O sausį transliacijų ciklą užbaigs laida „Įsivedus eurą: apžvalga ir prognozės“, kurioje euro įvedimo rezultatus apibendrins finansų ministras Rimantas  Šadžius.

Gyventojai, kurie negalėjo dalyvauti tiesioginėje transliacijoje, bet norėtų daugiau sužinoti apie eurą, turės galimybę nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube paskyroje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min