Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 9d. 12:17

Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis neatvyko į teismą aiškintis keistos 90 tūkst. litų istorijos

Vytenis Povilas Andriukaitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytenis Povilas Andriukaitis

Vilniaus miesto apylinkės teismas (VAT) antradienį atvertė bylą, kurioje kaunietis verslininkas Andrius Zapašnikas kaltina eurokomisarą Vytenį Andriukaitį jį apšmeižus. Į konfliktą buvusius socialdemokratų partijos bendražygius įklampino mįslinga 90 tūkst. Lt istorija.

Verslininkas iš Kauno reikalauja V.Andriukaičio atlyginti jo patirtą neturtinę žalą. Šiuo metu Lietuvoje viešintis eurokomisaras teismo posėdyje nedalyvavo, jam atstovavo advokatas Gediminas Bulotas.

VAT teisėjas Igoris Kasimovas nusprendė tenkinti V.Andriukaičio advokato  prašymą bylą nagrinėti už uždarų durų.

G.Bulotas aiškino, kad svarstant bylą bus paviešintas asmeninis V.Andriukaičio gyvenimas.

G.Bulotas aiškino, kad svarstant bylą bus paviešintas asmeninis V.Andriukaičio gyvenimas, o politiko elgesys ir pasisakymai esą yra asmeninio gyvenimo dalis.

„Kad nebūtų skelbiamos jį įžeidžiančios žinios, kad tokie teiginiai nebūtų tiražuojami ir platinami“, – prašymą motyvavo advokatas.

Verslininkas: V.Andriukaičio pasisakymai man pakenkė

A.Zapašnikas tikina, kad 2006 metais, kai V.Andriukaitis po niekuo pasibaigusio kyšininkavimo skandalo nebuvo išrinktas į parlamentą, jis šiam pasiūlęs bendradarbiauti viename projekte.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrius Gediminas Zapašnikas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Andrius Gediminas Zapašnikas

Kalba ėjo apie bendradarbiavimą su Suomijos bendrove, užsiimančia naftos teršalų surinkimu po avarijų.

Anot verslininko, V.Andriukaitis susidomėjo projektu, o vėliau pasakė, kad reikia pinigų atlikti aplinkos kokybės Lietuvoje galimybių studiją ir parengti viešųjų ryšių kampaniją. Esą tam V.Andriukaitis pasiūlė Socialinių ekonominių tyrimų institutą.

Pasak A.Zapašniko, jis per du kartus V.Andriukaičiui už šiuos darbus esą sumokėjo 90 tūkst. Lt. Verslininkas aiškina mokėjęs grynaisiais, 500 Lt kupiūromis.

Pasak A.Zapašniko, jis per du kartus V.Andriukaičiui už šiuos darbus esą sumokėjo 90 tūkst. Lt. Verslininkas aiškina mokėjęs grynaisiais, 500 Lt kupiūromis. Tačiau, anot jo, jokie darbai nebuvo pradėti, o V.Andriukaitis ėmė gintis gavęs pinigus.

Prieš antradienį įvykusį parengiamąjį civilinės bylos posėdį A.Zapašinskas žurnalistams sakė, kad į teismą kreipėsi dėl V.Andriukaičio teiginio, jog jis užsiima šantažu.

„Jis sako, kad nevykdėme įsipareigojimų, todėl jis nutraukė su mumis sutartį. Tai yra netiesa, tai yra apgaulė. Kad jo įmonė derėjosi su suomiais dėl galimybių studijų – paprasčiausiai V.Andriukaitis ir jo sūnus vykė paliepimus, vykdė nurodymus, ir tik tas darbas buvo vykdomas. Aš apšmeižtas, kad mano firma ir aš pats susipešėm su įvairiomis įmonėmis, dėl ko viskas nutrūko, tai parodo mano, kaip verslininko, nepatikimumą. Šito irgi nebuvo, ką teismo metu ir ketinu įrodyti“, – vardijo A.Zapašinskas.

Kad V.Andriukaičio kalbos neatitinka tiesos, verslininkas žadėjo įrodyti remdamasis įvairiais dokumentais.

Jis prašo teismo jam priteisti 10 tūkst. Lt neturtinės žalos.

„Sakyčiau, suma simbolinė. Kad nesakytų, jog nori pasipelnyti, kaip būna. Ta žala, kuri padaryta, 10 tūkst. Lt jos nepadengs. Aš esu verslininkas, mano platūs ryšiai, verslo reikalai pakankamai stambūs ir šiuo metu aš iš partnerų ir pažįstamų jaučiu atšalimą, kai kurie net pareplikuoja, kai kurie aukščiausio lygio asmenys vengia su manimi bendrauti po viso šito, ką V.Andriukaitis išsakė. Jis yra neeilinis žmogus, o politinio pasitikėjimo persona, jo žodžiai turi didelę reikšmę“, – sakė jis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytenis Povilas Andriukaitis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vytenis Povilas Andriukaitis

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min