Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 24d. 13:37

„Euromaidano“ įstatymu Lietuva taikytų sankcijas žudynių Ukrainoje organizatoriams ir dalyviams

Ukrainos palaikymo akcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ukrainos palaikymo akcija

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Andrius Kubilius ir nariai Mantas Adomėnas, Audronius Ažubalis įregistravo Lietuvos Respublikos sankcijų asmenims, atsakingiems už nusikaltimų prieš „Euromaidano“ protestų dalyvius, taikymo įstatymą. Šiuo įstatymu siekiama įvesti sankcijas už smurtą ir žmonių nužudymus atsakingiems ir su jais susijusiems asmenims.

„Pastarųjų dienų žūtys Ukrainoje privertė Europos Sąjungą, nors ir pavėlavus, pritaikyti sankcijas keliolikai V.Janukovyčiaus režimo asmenų. Tai žingsnis į priekį, tačiau to nepakanka. Todėl siūlome neatidėliojant svarstyti įstatymo projektą, kurį parengėme imdami pavyzdį iš garsaus prieš keletą metų patvirtinto ir veikiančio „Magnickio įstatymo“ Jungtinėse Amerikos Valstijose“, – sakė A. Kubilius.

Šiuo įstatymu Lietuva prisidėtų prie greitesnio kaltųjų dėl smurto ir nusikaltimų žmoniškumui „Euromaidano“ protestų metu nustatymo ir jų kaltės įrodymo.

Siūlome neatidėliojant svarstyti įstatymo projektą, kurį parengėme imdami pavyzdį iš garsaus prieš keletą metų patvirtinto ir veikiančio „Magnickio įstatymo“ Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Pagal šį įstatymą užsienio reikalų ministras sudarytų ir viešai paskelbtų su smurtu „Euromaidano“ protestų metu susijusių atsakingų ir susijusių asmenų sąrašą, kuriems būtų taikomos sankcijos Lietuvoje: neišduodamos vizos, įšaldomos sąskaitos, draudžiama įsigyti nekilnojamąjį turtą. Vyriausybė taip pat būtų įpareigota siekti, kad tokiems asmenims būtų taikomos sankcijos ir visoje ES.

Įstatymo rengimą paskatino 2013 m. lapkričio 21 d. prasidėję „Euromaidano“ protestai Ukrainoje po to, kai Ukrainos prezidentas ir vyriausybė atsisakė pasirašyti Asociacijos sutartį su Europos Sąjunga (ES). Protestams plečiantis Ukrainos vyriausybė nesiėmė priemonių politinei krizei taikiai išspręsti, nedemokratiškai priėmė susirinkimų ir žodžio laisvę varžančius 2014 m. sausio 16 d. įstatymus, politinę krizę užaštrino panaudodama prievartą ir mirtiną jėgą prieš taikius „Euromaidano“ protestuotojus, taip peržengė leistino galios naudojimo ribas ir turi prisiimti atsakomybę dėl smurtinių piliečių aukų ir sužalojimų.
Žudant ir žalojant taikius protestuotojus buvo pažeistos Ukrainos žmonių teisės ir laisvės. Valdžios ir specialiųjų tarnybų institucijos neužtikrino žmonių saugumo, gyvybių ir sveikatos apsaugos, o dažnai netgi atvirkščiai – skatino ir kurstė smurtą prieš taikius demonstrantus.

Nors ES imasi įvesti sankcijas už smurtą ir žudynes Ukrainoje atsakingiems asmenims, šio įstatymo projekto rengėjai mano, jog ES sankcijos yra nepakankamos ir bus taikomos per mažam atsakingų ir su jais susijusių asmenų kiekiui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min