Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 01 11

Europarlamentaras Justas Vincas Paleckis teigia esąs šokiruotas sūnaus pareiškimų apie Sausio 13-ąją

Europarlamentaras Justas Vincas Paleckis teigia, kad jį šokiravo sūnaus, prieštaringai vertinamo veikėjo Algirdo Paleckio pareiškimai apie Sausio 13-osios įvykius.
Justas Vincas Paleckis
Justas Vincas Paleckis / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Visada buvau už požiūrį į praeities ir dabarties įvykius atviromis akimis, už diskusijas be jokių tabu. Ir vis dėlto pastaraisiais metais vis daugėjo mano sūnaus Algirdo pareiškimų, kurie mane stebino, o kai kurie ir šokiravo. Prie tokių priskirčiau ir pasakymą, kad 1991-jų sausio 13-osios naktį „savi šaudė į savus“, – pareiškė J.V.Paleckis.

Antradienį išplatintame politiko pareiškime teigiama, kad, nors ir pripažįsta „kiekvieno teisę eiti savuoju keliu“, jis kelerius metus su sūnumi vis labiau nesusikalba.

„Bet tas kelias, mano galva, turėtų būti grįstas ne tik socialinio teisingumo paieškomis, bet ir atsiribojimu nuo pigaus populizmo, troškimo netinkamomis priemonėmis pritraukti dėmesį. Ir dar – išvadomis iš skaudžių Lietuvos istorijos puslapių“, – cituojamas J.Paleckis.

Europarlamentaro nuomone, apie Sausio 13-osios įvykius „dabar turi kuo atviriau, detaliau, objektyviau kalbėti liudininkai, o ne kitos kartos žmonės, remdamiesi kitų pasakojimais“.

„Juo labiau skleisdami ideologiškai nuspalvintas versijas“, – sako politikas.

Antradienį dėl A.Paleckio kalbų Sausio 13-osios aukų artimųjų atsiprašė jo brolis Lietuvos radijo ir televizijos generalinio direktoriaus pavaduotojas, Lietuvos televizijos vadovas Rimvydas Paleckis.

„Socialistinio liaudies fronto“ lyderis A.Paleckis pareiškė, kad prieš 20 metų sausio 13-ąją sovietinės kariuomenės daliniams mėginant nuversti Lietuvos valdžią „saviškiai šaudė į savus“. Dėl šių pasisakymų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius