Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 12d. 12:56

Europarlamentaras Rolandas Paksas pareiškė, kad atstovaujamosios demokratijos turi būti atsisakyta

Rolandas Paksas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Rolandas Paksas

Atstovaujamoji demokratija yra netinkama ir Lietuvoje, ir pasaulyje, todėl jos turi būti atsisakyta, vietoj to reikia tiesioginio piliečių dalyvavimo valdyme, teigia partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas, europarlamentaras Rolandas Paksas.

„Moderniosios demokratijos kaip valdymo formos išsigimimas jau buvo užprogramuotas pačioje jos užuomazgoje. Tai nutiko tuomet, kai Europos šalys, siekdamos apriboti monarchų galią perėmė demokratinę antikos laikų tradiciją, tačiau žengdamos šį žingsnį atsisakė svarbiausio graikų demokratijos principo – tiesioginio piliečių dalyvavimo priimant sprendimus“, – sekmadienį per „tvarkiečių“ kongresą Vilniuje tvirtino R.Paksas.

Anot jo, būtina grįžti prie senovės Atėnuose buvusios sistemos, kai piliečiai dėl įvairių sprendimų balsuodavo tiesiogiai, o tai būtų galima įvykdyti naudojantis interneto galimybės.

„(...) tie susirinkimai, aišku, vyktų ne aikštėse, o virtualioje erdvėje (...) Piliečiams tereikėtų sutartą dieną prisėsti prie kompiuterių ir atlikti savo pilietinę pareigą“, – tikino „tvarkiečių“ vadovas.

Pasak jo, Lietuva galėtų būti viena pirmųjų valstybių, kurios piliečiai tokiu būdu dalyvautų valstybės gyvenime, t.y. per reguliariai šaukiamą tautos susirinkimą išreikštų savo valią.

R.Paksas tvirtino, kad atstovaujamoji demokratija ir Lietuvoje, ir pasaulyje virto tuščia sąvoka, nes ją „nusavino itin aktyvi ir valdžią uzurpavusi“ visuomenės mažuma.

„Iškaboje parašyta – Lietuva demokratinė respublika, tačiau žmogus čia jaučiasi taip, kad iš visų demokratijos teikiamų teisių tebūtų suteikta vienintelė – teisės netekus kantrybės susikrauti lagaminus“, – tikino per apkaltą iš pareigų nušalintas Lietuvos prezidentas.

Anot jo, tie, kurie nori pokyčių, yra greitai pašalinami, sukompromituojami, pateikdamas, kaip pavyzdį JAV nušautojo prezidento Johno F.Kennedy bei po Votergeito skandalo turėjusio atsistatydinti JAV vadovo Richardo Nixono atvejus.

„Man teko būti du kartus būti ministru pirmininku, buvau valstybės vadovas ir eidamas šias pareigas nuolat jaučiau tą nematomą ribą, kurios niekam neduota peržengti. Net premjerams ar prezidentams. Kuo tai baigdavosi, kai to nepaisydavau, jūs žinote“, – tikino jis.

R.Paksas prezidentu buvo išrinktas 2003 metų sausio 5 dieną. 2004 metų balandžio 6–ąją po Seime inicijuoto apkaltos proceso už Konstitucijos pažeidimus bei priesaikos sulaužymą R.Paksas buvo pašalintas iš prezidento pareigų.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min