Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europarlamentarė Laima Andrikienė: „Ukrainoje sprendžiasi ir ES ateitis“

Laima Andrikienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Laima Andrikienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Europarlamentarė Laima Andrikienė išvyksta į Kijevą, kur Euromaidane tęsiasi protesto akcija. Strasbūre vykusioje plenarinėje Europos Parlamento sesijoje buvo priimta rezoliucija dėl įvykių Ukrainoje. Lietuvos atstovė L. Andrikienė sako, kad šiomis dienomis jaučiasi esanti ukrainietė, kaip ir daugelis Europos Parlamente. Šią sesiją daugelis europarlamentarų segėjo Ukrainos vėliavos spalvos ženklą, tuo išreikšdami savo solidarumą.


Europarlamentarės nuomone, Ukrainos valdžią galėtų išgelbėti tik nedelsiant pasirašyta Asociacijos su ES sutartis ir įkalintų protestuotojų išlaisvinimas.  

Kalbėdama plenarinėje sesijoje L. Andrikienė sakė: „Šimtai tūkstančių ukrainiečių reikalauja, kad Ukraina neatsisakytų strateginių tikslų, eurointegracijos kelio. Vietoj to prezidentas Janukovyčius jiems siūlo strateginę partnerystę su Rusija. Šiomis dienomis Europos Sąjungos ateitis, taip pat ir Rusijos ateitis sprendžiasi EuroMaidane. „Ukraina si Europa“ – tai skanduoja mitinguotojai.“ 

Europarlamentarė apgailestauja, kad Aukščiausieji Ukrainos pareigūnai nėra pasirengę klausyti savo piliečių. „Vietoje to tapome jėgos panaudojimo liudininkais, – sakė L. Andrikienė. – Negana to, Ukrainos lyderiams stinga politinės valios atsispirti Rusijos pažadams ir pasiūlymams, kurių esmė aiški – išlaikyti Ukrainą savo įtakos zonoje.“ 

L. Andrikienės nuomone, Ukrainai siekiant išbristi iš susidariusius politinės, finansinės ir ekonominės krizės, kol ji nevirto dar gilesne, geriausias politinis sprendimas būtų priešlaikiniai prezidento ir parlamento rinkimai. „Ši valdžia yra praradusi ir didelės dalies Ukrainos piliečių, ir Europos partnerių pasitikėjimą“, – sakė europarlamentarė. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min