Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 4d. 12:11

Europarlamentarų šventės – su mintimis apie rinkimus

gentvilas
„Scanpix“ nuotr. / E.Gentvilas Naujuosius metus sutiko miške.

Partijoms ramiai miegoti nebeduoda artėjantys Europos Parlamento rinkimai. O dabartiniai europarlamentarai tvirtina apie artėjančias permainas galvoję net ir per didžiąsias metų šventes.

Europos parlamento narys, valstiečių liaudininkų vicepirmininkas Gintaras Didžiokas Naujuosius metus sutiko su minia tautiečių Vilniaus Katedros aikštėje. Iš Briuselio Kalėdų atostogų parvykusiam europarlamentarui šviesų spektaklis labai patiko.

Gimtadienį pranoko

„Scanpix“ nuotr./Gintaras Didžiokas
„Scanpix“ nuotr./Gintaras Didžiokas

„Net nėjome žiūrėti „Spragtuko“, kuris buvo rodomas kitoje Neries pusėje, – pasakojo naujienų portalui 15min.lt G.Didžiokas. – Apdairiai užsiėmėme gerą poziciją Katedros aikštėje ir nenusivylėme. Tai buvo vienas iš nedaugelio ugnies ir šviesų spektaklių, kuris buvo tikrai įspūdingas. Paprastai tokie renginiai labai išreklamuojami, o kai pamatai – pagalvoji: per savo gimtadienį galėjau ne blogesnių fejerverkų užsisakyti“...

Šįkart, anot G.Didžioko, spektaklis nė iš tolo neprilygo paprastiems gimtadienio fejerverkams. Pasižiūrėjęs spektaklį su žmona ir draugų kompanija europarlamentaras Naujųjų metų šventę pratęsė vienoje Vilniaus kavinių.

Ir nori, ir nebe

Kol kas G.Didžiokas sakė dar neapsisprendęs, ar vėl kandidatuos į Europos Parlamentą ateinančiuose rinkimuose. „Pirmiausia, tai nėra vieno asmens, bet partijos sprendimas“, – sakė G.Didžiokas.

Esu dvejojančioj pozicijoj, – G.Didžiokas.Sprendimą valstiečiai liaudininkai greičiausiai priims vasarį, kai planuojama sušaukti partijos kongresą ar suvažiavimą. „Ir aš pats dar neturiu aiškios motyvacijos, ar tikrai noriu vėl kandidatuoti, – kuklinosi G.Didžiokas. – Esu dvejojančioj pozicijoj“.

Kalbama, kad kandidatuoti į Europos Parlamentą gali ir partijos pirmininkė Kazimira Prunskienė. Tačiau po partijos pralaimėjimo Seimo rinkimuose jos likimas nėra visai aiškus. 15min.lt primena, jog vienas iš buvusių partijos lyderių Ramūnas Karbauskis net yra užsiminęs, jog K.Prunskienė turėtų pasitraukti nuo partijos vairo.

Geresnio lyderio nėra

Tačiau G.Didžiokas optimistiškai pareiškė, jog pralaimėjimas Seimo rinkimuose – partijai ne tragedija. Esą savivaldybių tarybose valstiečiai liaudininkai užima antrą vietą. Be to, esą rinkėjai jau nusivilia dabartine valdančiąja dauguma, ir vėl žvalgosi į „valstiečius“. „Mes neturime kito pilnaverčio lyderio, kuris galėtų pakeisti K.Prunskienę, – sakė G.Didžiokas. – Be to, ir nereikia jos keisti“.

K.Prunskienė taip pat buvo minima tarp kandidatų į ambasadores Vokietijoje. „Gali būti įvairūs šitos dėlionės variantai, – nenorėjo atskleisti kortų G.Didžiokas. – Kol kas palaukime“.

Šventė ant kelmo

Kitas europarlamentaras, liberalas Eugenijus Gentvilas, ištrūkęs iš Briuselio daugiaaukščių, Naujuosius sutiko savo miške prie Klaipėdos, šalia Plikių kaimo. Iš vakaro sukrovė malkas laužams, išrikiavo kelmus, kad būtų kur atsisėsti, paruošė vaišių. „Buvome 26 žmonės – šeimos draugai, skautai“, – pasakojo E.Gentvilas.

Linksmybės E.Gentvilo miške tęsėsi maždaug iki pusės trijų ryto, o paskui persikėlė į E.Gentvilo namus.

Nori matyti, ką padarė

E.Gentvilas sakė ir šeštadienį kalbėjęsis su partijos pirmininku Eligijum Masiuliu apie rinkimus į Europos parlamentą. „Galutinio atsakymo dar neturiu. Bet mano charakteris toks, jog daugiau galėčiau nuveikti nebūdamas Europos Parlamente, – sakė E.Gentvilas. – Kai buvau meras, man kur kas labiau patiko matyti savo darbo rezultatus. O Europarlamente jie ne taip apčiuopiami“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min