Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„European Voice“: Baltijos šalys keistai nedėkingos už B.Obamos administracijos pastangas užtikrinti saugumą

Barackas Obama
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Barackas Obama
Šaltinis: BNS
0
A A

Baltijos šalys yra keistai nedėkingos Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Baracko Obamos administracijai už pastangas užtikrinti saugumą, kurias vainikuoja baigiami kurti specialūs NATO gynybos planai Lietuvai, Latvijai ir Estijai, rašo Briuselio laikraštis „European Voice“ (EV).

Publikacijoje „Kodėl Baltijos šalys klysta jausdamosi nelaimingos“ pabrėžiama, kad kuriamuose NATO gynybos planuose Lenkijai ir Baltijos šalims kalbama apie didelį pastiprinimo suteikimą sausuma per Lenkiją, JAV lėktuvnešio vadovaujamą kovos grupę Šiaurės Atlante ir Švedijos oro erdvės naudojimą.

„European Voice“ rašo, kad praėjusią savaitę Rygoje vykusioje kasmetėje saugumo konferencijoje buvo pasigesta JAV buvimo. Konferencijoje dalyvavo vienas vidutinio rango Valstybės departamento atstovas, niekas neatvyko iš Pentagono ir Nacionalinio saugumo tarybos, o renginyje, kaip rašoma, skambėjo murmesiai apie apleidimą.

„Kai kurie kaltino pirmenybę Rusijai teikiantį vadinamąjį perkrovimą, kiti rodė į dėmesį nukreipiančias didžiules JAV ekonomikos problemas. Aš manau, kad tokios nuotaikos yra nepagrįstos ir pavojingai klaidingos. Tiesa, B.Obamos administracija nuolat elgiasi netaktiškai ar užgauna savo sąjungininkus. Jos atstovai kartais gėdingai neatsargiai renkasi žodžius. „Sąjungininkai“ ir „partneriai“ yra ne tas pats“, – rašo straipsnio autorius.

„Tačiau palyginti su kuo? G.W.Busho administracija vargiai buvo gražbyliavimo kupinas ramių dienų laikotarpis. B.Obamos administracija baigia nepopuliarius karus, o ne juos pradeda. Ji neišsuka sąjungininkams rankų, kad šie kankintų žmones tik tam, jog vėliau purvino darbo smulkmenas nutekintų spaudai“, – rašoma straipsnyje.

Dienraštis teigia, kad JAV dabar lenkams ir baltams itin svarbiais klausimais daro daug, o kai kuriais atžvilgiais daugiau už pirmtakus. Pabrėžiama, kad iki 2008-ųjų JAV blokavo NATO gynybos planų paruošimą naujiems nariams, nes Rusija nebuvo laikoma grėsme, o Aljanso matomumas Baltijos šalyse ir Lenkijoje buvo minimalus.

„Dabar tai iš esmės pasikeitė. NATO pakeitė grėsmių vertinimą ir kaip galimą pavojų įtraukė ateities Rusijos režimo bandymus padaryti ką nors kvaila. Dabar NATO užbaiginėja gynybos planus Baltijos šalims. Tokių planų sukūrimas sumažina tikimybę, kad jų prireiks“, – rašoma publikacijoje.

„Dar daugiau, JAV sustiprino karinį matomumą Baltijos šalyse su daug didelių pratybų, karių išsilaipinimu Estijoje, specialių pajėgų pratybomis ir dar daug ko už užsklandų. Nieko panašaus nebūtų įvykę G.W.Busho administracijos metu. Kitaip tariant pačios pažeidžiamiausios NATO šalys niekada nebuvo tokios saugios. Popierinė 5–ojo NATO straipsnio garantija dabar paremta tikrais dalykais“, – vardija „European VOice“.

Straipsnis reziumuojamas pabrėžiant, kad Baltijos šalys ir Lenkija, nepaisydamos gerų rezultatų, yra keistai nedėkingos už juos.

„Atrodymas graudžiu, paranojišku, negatyviu ir priekabiu yra ne tas kelias, kuris žadintų entuziazmą stipriai spaudžiamam ir kaip niekada svarbiam sąjungininkui“, – konstatuoja EV.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min