Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos dieną lietuviai, latviai ir baltarusiai džiaugėsi bendrais sporto ir kultūros projektais

Renginio dalyviai
Maksimo Frantovskio nuotr. / Renginio dalyviai
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 8-ąją švęsdamas Europos dieną, Senasis žemynas džiaugėsi taika, padėjusia sukurti stabilią, saugią ir klestinčią Europą. Ši diena įprasmina paprastų europiečių norą bendrauti su savo kaimynais, laisvai keliauti ir bendradarbiauti, nesiveliant į didžiosios politikos ar geopolitikos painiavą.

Gegužės 5-6 d. šį norą Europos dienos proga išradingai priminė Europos Sąjungos finansuojama Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa, pakvietusi trijų šalių žurnalistus, studentus ir valdžios atstovus susigrumti golbolo (aklųjų ritulio), gatvės krepšinio ir šiaurietiško vaikščiojimo „trikovėje“ Vilniuje ir Latvijos Latgalos regione. Dalyviai buvo vaišinami latvių ir baltarusių kulinarinio paveldo patiekalais.

Tokiu netradiciniu būdu buvo pristatyti Europos kaimynystės ir partnerysės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos remiami sporto ir sveikatinimo projektai.

Pagal Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą įgyvendinami 57 bendri lietuvių, latvių ir baltarusių projektai.

Nuo pat savo įgyvendinimo pradžios 2007 m. programa siekia ne tik finansuoti bendrus trijų šalių projektus ekologijos, istorinio paveldo ir turizmo plėtros, susisiekimo gerinimo, verslumo skatinimo, švietimo ir sveikatos stiprinimo srityse, bet ir burti trijų šalių žmones į bendraujančias ir sėkminga pasienio plėtra besirūpinančias bendruomenes.

Pagal Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą įgyvendinami 57 bendri lietuvių, latvių ir baltarusių projektai. Jiems paskirta virš 37 mln. eurų (virš 127 mln. litų) Europos Sąjungos paramos lėšų. Iš viso bendrus projektus įgyvendina 224 organizacijos (74 iš Lietuvos, 54 iš Latvijos ir 96 iš Baltarusijos).

Planuojama, kad projektų metu bus pastatyta arba renovuota per 50 pastatų ir sukurta iki 100 lauko infrastruktūros objektų. Partneriai surengs 20 tarptautinių festivalių ir tiek pat konferencijų. Bus sukurta 10 bendradarbiavimo tinklų. Gelbėjimo, muitinės, sveikatos apsaugos tarnybos ir kitos organizacijos įsigis 40 brangios šiuolaikinės technikos ir įrangos vienetų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min