Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 sausio 13d. 15:39

Europos Komisija taiko sankcijas Lietuvai už selektyvų žiniasklaidos rėmimą

Remigijus Vilkaitis – kultūros ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Remigijus Vilkaitis – kultūros ministras

Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis sako, kad diskutuodama dėl paramos žiniasklaidai, kuriai nuo 2009-ųjų išaugo mokesčių našta, Vyriausybė turi paisyti Europos Komisijos (EK) įspėjimų dėl šiuo metu Lietuvos žiniasklaidos rėmime galiojančios diskriminacinės padėties.

„Dabartinėje redakcijoje mes pažeidžiame (konkurencijos principus – BNS) ir esame dėl to įspėti – sankcijos tokios, kad negauname 200 tūkst. eurų, o tai mums yra visai nemaži pinigai“, – antradienį žurnalistams sakė R.Vilkaitis.

Jo teigimu, EK užkliuvo, kad remdama kai kurias žiniasklaidos priemonių grupes Lietuva skriaudžia kitas. Pasak ministro, EK reikalauja, kad išimtimis nebūtų pažeidžiami konkurencijos principai.

Valstybė per Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą remia kultūros, meno leidinių, šviečiamojo pobūdžio leidinių, regioninės žiniasklaidos, radijo ir televizijos, internetinės žiniasklaidos, vaikų ir jaunimo kultūrinio švietimo projektus. 2008 metais Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas 5,8 mln litų paskirstė 184 projektams. Iš viso paramos prašyta 260-iai projektų.

„Kitą savaitę mes turėsime visą kompleksą suderintų sprendimų tiek dėl paramos spaudos platinimui, ką numato įstatymas, – laikraščiams, spaudai įstatymas reikalauja suteikti paramą jų platinimui. Taip pat turėtų būti parengti sprendimai realizuojant jau mūsų Vyriausybės nuostatą – atsisakius PVM lengvatų numatyti specialią paramą kultūrinei, regioninei ir vietos spaudai per Spaudos rėmimo fondą (Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą – BNS)", – sakė premjeras Andrius Kubilius.

Antradienį Vyriausybės pasitarime diskutuota dėl valstybės paramos laikraščių pristatymo paslaugų teikėjams.

„Mano nuostata buvo remti konkrečiai leidėjus ir jie savo tomis lėšomis galėtų disponuoti.  Tai truputį palengvintų naštą pačiai leidybai“, – savo poziciją žurnalistams dėstė R.Vilkaitis.

Visuomenės informavimo įstatymas numato, kad valstybė remia nacionalinių, regioninių ir vietinių laikraščių pristatymo (surinkimo, paskirstymo ir pristatymo) prenumeratoriams paslaugų teikimą. Pagal įstatymą, laikraščių pristatymo paslaugų teikėjams gali būti kompensuojama iki 30 proc. patirtų išlaidų.

Pasak R.Vilkaičio, laikraščių platinimo rėmimui šiuo metu Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fonde numatyta per 1,2 mln. litų, dar 200 tūkst. eurų (beveik 700 tūkst. litų) paramai tikimasi gauti ir EK.

Nuo sausio spaudai taikomas 19 proc., o ne lengvatinis 5 proc. PVM tarifas, kaip iki tol.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min