Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Komisijai – klausimai raštu dėl Michailo Golovatovo atvejo

Michailas Golovatovas
alphagroup.ru nuotr. / Michailas Golovatovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė pateikė klausimą raštu Europos Komisijai dėl Rusijos piliečio Michailo Golovatovo atvejo, kuomet įtariamasis Sausio 13-osios byloje dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui, 2011 m. liepos 14 d. pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį buvo sulaikytas Vienos oro uoste (Austrija), tačiau nepraėjus 24 valandoms paleistas taip ir nepradėjus ekstradicijos procedūros.

Pasak Europos Parlamento narės, aktyvi Lietuvos institucijų reakcija, kitų valstybių palaikymas bei Lietuvos pusės keliami klausimai dėl sulaikymo fakto ir ES teisės aktais nustatytų įsipareigojimų laikymosi – labai svarbūs ir jiems turi būti skiriama pakankamai dėmesio ES lygiu.

„Būtina, kad šį atvejį išanalizuotų bei savo išvadas pateiktų Europos Komisija, nes kyla klausimas ar buvo tinkamai laikomasi ES teisės aktais nustatytų įsipareigojimų, ir ar nebuvo pažeistas abipusio teisminių institucijų sprendimų pripažinimo ir pasitikėjimo principas, kuriuo grindžiamas ES bendradarbiavimas teisėsaugos srityje“, – pateikdama klausimą Europos Komisijai teigia europarlamentarė.

R.Morkūnaitė taip pat teiraujasi Europos Komisijos, kokių priemonių ji imsis, jei pasitvirtins informacija, kad įtariamasis M.Golovatovas keletą kartų lankėsi ES teritorijoje jau išdavus Europos arešto orderį, tačiau nebuvo sulaikytas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min