Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 11d. 17:05

Europos Komisijos direktorato vadovas Karlas Falkenbergas tikisi, kad pirmininkaujant Lietuvai bus susitarta dėl Poveikio aplinkai vertinimo direktyvos

Europos Sąjunga
„Scanpix“ nuotr. / Europos Sąjunga

Lietuvoje viešintis Europos Komisijos (EK) Aplinkos generalinio direktorato vadovas Karlas Falkenbergas tikisi, kad Lietuva pirmininkaudama Europos Sąjungos Tarybai pasieks susitarimą ir dėl Poveikio aplinkai vertinimo direktyvos.

Antradienį Lietuvoje viešintis Aplinkos generalinio direktorato vadovas mūsų šalies pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai aptarė susitikęs su aplinkos ministru Valentinu Mazuroniu.

„Lietuva sieks visų ES šalių sutarimo aktualiausiais aplinkosaugos klausimais“, – pranešime cituojamas ministras.

Aplinkos generalinio direktorato generalinis direktorius pabrėžė, kad jeigu iki liepos 1 dienos, kol ES Tarybai pirmininkauja Airija, nebus pasiektas ES šalių susitarimas dėl LIFE direktyvos naujam finansiniam 2014-2020 metų laikotarpiui ir 7-osios Aplinkos apsaugos programos, šią užduotį teks perimti Lietuvai.

„K.Falkenbergas tikisi, kad mūsų šalis per pirmininkavimo laiką pasieks susitarimą ir dėl Poveikio aplinkai vertinimo direktyvos. Lietuvos pirmininkavimo metu taip pat gali iškilti integruoto pakrančių zonų valdymo, kuris nėra reikiamai reglamentuotas Europos mastu, ir kiti aktualūs klausimai“, – rašoma pranešime.

Aplinkos generalinio direktorato vadovas domėjosi, kaip Lietuvoje sekasi steigti naujas saugomas teritorijas, kaip prižiūrimos „Natura 2000“ teritorijos, kokios pažangos pasiekta saugant biologinę įvairovę.

Lietuvoje viešintis K.Falkenbergas vizito metu apsilankys Neries regioniniame parke, apžiūrės Dūkštų ąžuolyną, vaikščios Dūkštelės slėniu, susitiks su parko darbuotojais ir jų partneriais – Dūkštų girininkijos miškininkais.

Kaip praneša ministerija, per pastaruosius penkerius metus iš Europos regioninio vystymo fondo ir valstybės biudžeto šalies biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsaugai buvo skirta apie 276 mln. litų. Didžiausia paramos dalis tenka saugomoms ir „Natura 2000“ teritorijoms, nacionaliniams ir regioniniams parkams – jiems tvarkyti, vandens režimui reguliuoti, lankytojų centrams statyti, pažintiniams takams tiesti, regykloms ir apžvalgos aikštelėms įrengti. Šios lėšos taip pat naudojamos buveinėms inventorizuoti, nykstančioms rūšims veisti ir paleisti į laisvę, kovoti su invazinėmis rūšimis, bešeimininkiams pastatams griauti, taršos židiniams šalinti ir kt.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min