Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos ministrai pabrėžė bendradarbiavimo teritorijų planavimo srityje svarbą

IMG_9890
IMG_9890
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 17 dieną Nafplijone Graikijoje vyko Europos Tarybos ministrų, atsakingų už teritorijų planavimą, konferencija. Jos dalyviai, aptarė bendradarbiavimo teritorijų planavimo srityje svarbą ir jo tęstinumą. Be to, tvirtai pasisakė už teritorinę demokratiją erdviniame planavime.

Lietuvai minėtame susitikime atstovavo Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento Erdvinio planavimo skyriaus vedėjas Aleksandras Gordevičius. Anot jo, daugiausia konferencijoje buvo kalbama apie teritorinę demokratiją teritorijų planavime, CEMAT (Conference européenne des ministres d'aménagement du territoire) indėlį siekiant įgyvendinti Europos Tarybos tikslus bei Europos bendradarbiavimą teritorijų planavimo srityje.

Siekiama bendradarbiauti

A.Gordevičius pasakojo, kad ministrai Graikijoje vykusioje konferencijoje apžvelgė pastarojo laikotarpio CEMAT veiklą. „Atsižvelgiant į esamą šalių Europos Tarybos narių socialinę ir ekonominę padėtį sutarta dėl kelių pagrindinių principų, aptartos dalyvavimo teritorijų planavimo procese problemos“, – dėstė Erdvinio planavimo skyriaus vedėjas.

Anot A.Gordevičiaus, susitikime tai pat buvo nagrinėti ligšioliniai CEMAT pasiekimai, priimti svarbesni dokumentai, išdėstytos nuostatos dėl tolesnio bendradarbiavimo: „Viename iš konferencijos nutarimų pažymima, kad būtina tęsti šį Europos Tarybos darbą. Pasiūlytos galimos temos ir išreikštos nuostatos dėl būsimo vyresniųjų pareigūnų komiteto darbo Europos Taryboje ir savoje šalyje uždavinių.“

Lietuva yra parengusi visų lygmenų teritorijų planavimo dokumentų – nuo valstybės iki vietovės lygmens.

Erdvinio planavimo skyriaus vedėjas teigė, kad bendras darbas teritorijų planavimo srityje įvertintas teigiamai, siekiama baigti rengti pradėtą visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo srityje vadovą. Pabrėžta, kad vyresnieji pareigūnai turi tęsti savo darbą Europos Tarybos veikloje.

Lietuva turi patirties

A.Gordevičius tikino, kad Lietuvos dalyvavimas tokiuose tarptautiniuose susitikimuose yra svarbus – tai galimybė pasisemti naujų žinių ir pasidalinti savosiomis. „Lietuva yra parengusi visų lygmenų teritorijų planavimo dokumentų – nuo valstybės iki vietovės lygmens. Taigi, turime patirties, kuria galime dalytis su specialistais, gebančiais planuoti teritorijas tiek sausumoje, tiek jūroje“, – kalbėjo Erdvinio planavimo skyriaus vedėjas. Anot jo, teritorijų planavimas jūrose kai kuriose šalyse dar tik įsibėgėja, o kai kuriose jis dar net nepradėtas. Taigi galima sakyti, kad Lietuva turi kuo dalintis.

A.Gordevičius pridūrė, kad kiekviena šalis turi sau įprastų darbų patirties, kuria gali dalintis, o tokiuose susitikimuose ir yra dalijamasi. Siekiama tobulinti teisinę bazę ir praktiką. O tai būtina daryti nuolat, vis įvertinant kylančias naujas reikmes. A.Gordevičius pabrėžė, kad vienas pagrindinių deklaracijos, kuri buvo priimta Graikijoje, tikslų – skatinti teritorinę demokratiją erdviniame planavime. Trejus metus šiai konferencijai pirmininkavo Graikija, o susitikimo metu ši pareiga buvo perduota Rumunijai.

Aplinkosaugininkai primena, kokia svarbi yra racionali miestų plėtra. Darnios ir su reikiamomis institucijomis suderintos statybos padeda išsaugoti biologinę įvairovę, apsaugoti aplinką ir kultūros paveldą.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min