Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos parlamentas nepasidavė: teisinės neliečiamybės Viktoras Uspaskichas neturės

Darbo partijos rinkimų štabas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darbo partijos rinkimų štabas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) atsisakė patenkinti finansiniais nusikaltimais kaltinamo Darbo partijos pirmininko europarlamentaro Viktoro Uspaskicho prašymą grąžinti jo teisinį imunitetą. Europos Parlamentas nutarė, kad neliečiamybė V.Uspaskichui neturi būti grąžinta.

Už tai balsavo 442 europarlamentarai, o neliečiamybę V.Uskaspichui grąžinti norėjo 127 EP nariai.

Trečiadienį svarstant V.Uspaskicho neliečiamybės klausimą savo palaikymą kaltinamajam išreiškė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Jis tvirtino, kad su V.Uspaskichu bandoma „susidoroti kaip su politiku ir partijos vadovu“, o didžiausios EP frakcijos – Europos liaudies partijos – nuomonei esą įtaką daro jo politinis oponentas Vytautas Landsbergis.

„Darbiečių“ lyderį taip pat užtarė Liberalų ir demokratų aljansas, kuriam jis priklauso. Frakcijos narys Grahamas Watsonas tvirtino, kad V.Uspaskichas „yra retas reiškinys Lietuvoje – rusakalbis, pasiekęs sėkmės versle ir politikoje“.

Kiti europarlamentarai tvirtino, jog ne europarlamentarų reikalas spręsti, ar V.Uspaskichas kaltas, ar ne baudžiamojoje byloje.

„Nežinau, ar V.Uspaskichas yra kaltas, ar nekaltas (...) Tai nuspręsti nėra nei mano, nei jūsų užduotis – tai Lietuvos teisminės valdžios institucijų užduotis“, – kalbėjo EP Teisės reikalų komiteto nuomonės pranešėjas Bernhardas Rapkay.

Paprastai EP neliečiamybę užtikrina tik tais atvejais, kai kaltinimai reiškiami dėl veiksmų, atliktų esant europarlamentaru. V.Uspaskichas kaltinamas dėl ankstesnės veiklos.

Lapkričio 21 dieną EP Teisės reikalų komitetas nutarė, kad nereikia tenkinti V.Uspaskicho prašymo.

V.Uspaskichas bandė Europos Parlamentą įtikinti, kad byla prieš jį yra politinė. Jis kreipėsi į EP pirmininką Jerzy Buzeką ir prašė, kad EP sprendimas dėl jo teisinės neliečiamybės panaikinimo būtų peržiūrėtas, nes esą Vilniaus apygardos teismo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, kur jis ir jo vadovaujama partija kaltinami finansiniais nusikaltimais, atsirado naujų duomenų.

V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę EP panaikino pernai rugsėjį. To prašė Generalinė prokuratūra, kad Lietuvoje būtų galima toliau nagrinėti baudžiamąją bylą dėl Darbo partijos juodosios buhalterijos. Generalinės prokuratūros duomenimis, 2004-2006 metais šios partijos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min