Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, raginančią mažinti priklausomybę nuo Rusijos energijos šaltinių

Dujos
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dujos
Šaltinis: BNS
0
A A

Europos Parlamentas antradienį priėmė rezoliuciją dėl Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos įgyvendinimo, kuria be kita ko paragino mažinti priklausomybę nuo Rusijos energijos šaltinių.

„Europos Parlamentas pabrėžia poreikį mažinti šio regiono priklausomybę nuo Rusijos energijos, ragina teikti didesnę paramą suskystintų gamtinių dujų terminalams steigti“, – rašoma rezoliucijoje.

Parlamentarai teigė pritariantys Europos Komisijai dėl poreikio labiau sujungti regiono valstybių narių elektros energijos tinklus bei diversifikuoti energijos išteklius.

Vis dėlto EP palankiai įvertino EK ir regiono valstybių narių pastangas bendradarbiauti su Rusija transporto transporto, turizmo, sveikatos ir aplinkos apsaugos, muitinių ir sienų kontrolės, o taip pat energetikos srityse.

Rezoliucijoje atkreipiamas dėmesys į iš visų pusių ES šalių apsuptą Kaliningrado sritį, su kuria ribojasi ir Lietuva.

„EP pabrėžia poreikį skatinti socialinę ir ekonominę šio regiono, kaip vadinamųjų vartų ar bandomojo regiono glaudesniems ES ir Rusijos santykiams užtikrinti, vystymą, įtraukiant nevyriausybines organizacijas, švietimo ir kultūros įstaigas bei vietos ir regiono valdžios institucijas“, – sakoma ES rezoliucijoje.

Pasak europarlamentarų, naujame partnerystės ir bendradarbiavimo susitarime su Rusija, dėl kurio deramasi nuo 2008 metų, reikėtų atsižvelgti į bendradarbiavimą Baltijos jūros regione.

Priimtame dokumente teigiama, jog Baltijos jūros regiono bendradarbiavimas turėtų būti laikomas prioritetu, t. y. „turėtų būti bendradarbiaujama pačiu aukščiausiu politiniu valstybių ir vyriausybių vadovų lygmeniu“.

Ši rezoliucija yra neįpareigojanti, t. y. tai nėra teisės aktas, kurio privaloma paisyti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min