TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Parlamento dėka bus lengviau konfiskuoti nusikaltėlių turtą

Euras
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Euras
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma patvirtino taisykles, kurios leis lengviau atsekti, įšaldyti ir konfiskuoti pajamas iš tokių nusikaltimų kaip prekyba narkotikais, žmonėmis ar ginklais, taip pat kibernetiniai nusikaltimai bei korupcija. Tyrimai rodo, kad šiuo metu tik 1 proc. tokių pajamų įšaldomos ar konfiskuojamos.

Naujosios ES taisyklės bus taikomos asmenims, kurie kaltinami dalyvavimu nusikalstamoje organizacijoje, vaikų pornografija, kibernetiniais nusikaltimais, taip pat korupcija privačiame sektoriuje arba ES institucijose. Visos ES valstybės privalės užtikrinti galimybę konfiskuoti iš šių nusikaltimų įgytas pajamas arba jų vertę atitinkantį turtą įsiteisėjus galutiniam apkaltinamajam nuosprendžiui.

Šį turtą konfiskuoti bus galima ir tada, kai kaltinamasis slapstosi arba neatvyksta į teismo posėdį dėl ligos. Kartu sudaromos galimybės konfiskuoti ir nusikaltėlių turtą, perduotą tretiesiems asmenims, jei pastarieji žinojo arba turėjo žinoti, kad perdavimo ar įsigijimo tikslas buvo išvengti konfiskavimo. Tai pagrindžia turto perleidimas neatlygintinai arba už gerokai mažesnę nei rinkos kainą.

Netoleruotina kai nusikaltėliai nusiunčiami į kalėjimą, o neteisėtai įgyti pinigai toliau cirkuliuoja, - sako Monica Luisa Macovei.

Europarlamentarai ragina valstybes apsvarstyti galimybę konfiskuotą turtą naudoti vardan viešojo intereso ar socialiniais tikslais.

„Sekti nusikalstamu būdu įgytų pinigų judėjimą per sienas ir konfiskuoti nusikaltėlių pajamas turi būti mūsų prioritetas – tik tuomet galėsime sumažinti sunkių nusikaltimų skaičių. Netoleruotina kai nusikaltėliai nusiunčiami į kalėjimą, o neteisėtai įgyti pinigai toliau cirkuliuoja“, – pažymėjo EP pranešėja Monica Luisa Macovei.

Naujosioms taisyklėms pritarė 631 EP narys, nepritarė 19, o susilaikė 25. Dėl jų jau pasiektas neformalus susitarimas su ES Taryba, todėl neliko kliūčių joms įsigalioti. ES valstybės turės per 30 mėnesių perkelti jas į savo teisę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min