TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: didžiausias ES ekonomikos stabdis yra aukštos energetinės kainos

Dalia Grybauskaitė susitiko su EVT prezidentu Hermanu Van Rompėjumi.
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr. / Dalia Grybauskaitė susitiko su EVT prezidentu Hermanu Van Rompėjumi.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai išvakarėse susitiko su EVT prezidentu Hermanu Van Rompėjumi, teigiama pranešime spaudai.

Tai pirmasis Prezidentės, kaip pirmininkaujančios šalies vadovės pokalbis su EVT Prezidentu apie visai Europai svarbius sprendimus, kurių spartesniam įgyvendinimui reikia sutelkti 28 šalių pastangas. Prezidentė pakvietė EVT prezidentą atvykti ir į oficialias Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai atidarymo iškilmes Vilniuje liepos 5 dieną.

„Lietuva perima pirmininkavimą įtemptu metu, kai reikia neatidėliotinų sprendimų Europos ekonomikos augimui ir saugumui užtikrinti. Visų 28 šalių žmonės pirmiausia iš Europos vadovų tikisi politinės valios ir sutarimo saugesniam europiečių gyvenimui svarbiais klausimais. Mums tenka labai atsakinga misija – suderinti 28 šalių pozicijas, kad nuo kalbų būtų pereita prie konkrečių veiksmų stiprinant Europą", – susitikime su EVT vadovu pabrėžė Prezidentė.

Lietuvos ir ES prezidentai aptarė svarbiausius pusmečio susitikimus, EVT darbotvarkes bei galimus sprendimus. Susitikime kalbėta, kaip paspartinti Europos ekonomikos augimą ir konkurencingumą, daugiamečio ES biudžeto įgyvendinimą, Bankų sąjungos sukūrimą, jaunimo nedarbo mažinimą, energetinių salų panaikinimą, gynybos politikos įgyvendinimą.

Didžiausias ES ekonomikos ir konkurencingumo stabdis, pasak Prezidentės, yra aukštos energetinės kainos. Todėl ES vidaus energijos rinkos sukūrimas, alternatyvos brangioms rusiškos dujoms, III ES energetikos paketo įgyvendinimas, energetinių salų panaikinimas – bendras visos Europos rūpestis, kuris užtikrins konkurencingas kainas. Lapkričio 4-5d. Vilniuje vyks ES vidaus energijos rinkos užbaigimo konferencija, kurioje bus apsispręsta dėl Europai svarbiausių energetinių projektų.

Europos ekonomikos augimas ir konkurencingumas, pasak Prezidentės, priklauso ir nuo europiečių gebėjimo naudoti modernias informacines technologijas, plėtoti inovatyvius verslus. Spalio mėnesį Europos vadovų taryba svarstys bendros skaitmeninės rinkos sukūrimo klausimus, o lapkričio pradžioje Vilniuje vyks Europos mokslinių tyrimų ir inovacijų renginys. Skaitmeninių technologijų ir elektroninių paslaugų plėtra gali prisidėti prie jaunimo nedarbo mažinimo, smulkaus ir vidutinio verslo plėtros. Skaitmenizacijos amžiuje Europai būtina sutarti ir dėl informacinio bei kibernetinio saugumo priemonių.

Stipri ir patikima Europa neįsivaizduojama be saugios kaimynystės. Viršūnių susitikimas Vilniuje lapkričio mėnesį, pasak Prezidentės, gali tapti istoriniu lūžiu, siekiant saugesnio bendradarbiavimo su Rytų partnerystės šalimis. Siekiama, kad Vilniaus viršūnių susitikimo metu būtų pasirašyta asociacijos ir laisvosios prekybos sutartis su Ukraina, užbaigtos derybos ir parafuoti susitarimai su Moldova, Gruzija ir Armėnija.

Besikeičianti geopolitinė situacija, tarptautinis terorizmas, kibernetinės atakos verčia ES šalis apjungti ir efektyviau panaudoti visų šalių turimus gynybos pajėgumus. Gruodžio mėnesį Europos vadovai aptars naujus Europos saugumui kylančius iššūkius ir svartys Europos gynybos pramonės klausimus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min