Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europos Vadovų Taryboje – Europos Sąjungos vienybės ir solidarumo rezultatai

Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigus antrajai Europos Vadovų Tarybos (EVT) sesijai, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius gerai įvertino jos rezultatus ir pasiektus susitarimus.

Ministras Pirmininkas itin palankiai įvertino ES solidarumo išraišką – iki 50 mlrd. eurų padvigubintą finansinės pagalbos priemonės viršutinę ribą. Ši priemonė skirta mokėjimų balanso sunkumams spręsti ne euro zonos šalyse, teigiama pranešime spaudai.

Europos vadovai taip pat sutarė iki 75 mlrd. eurų laikinai padidinti visos ES įnašą į Tarptautinį valiutos fondą. Šių finansinių resursų tikslas yra padėti šalims, kurios susiduria su ekonominės ir finansinės krizės padariniais.

Ministro Pirmininko požiūriu, ypač reikšminga išvadose patvirtinta Rytų partnerystės (su Rytinėmis ES kaimynėmis) programa, kuriai yra numatyta skirti 600 mln. eurų, o sėkmingo šios programos įgyvendinimo sąlygos yra laisvas vizų režimas ir laisvos prekybos sutarčių pasirašymas, siekiant gilesnės ekonominės integracijos.

Ministro Pirmininko A. Kubiliaus nuomone, nemažiau svarbu yra tai, kad Europos Vadovų Taryboje buvo nubrėžtos aiškios gairės, ką reikia daryti ateityje, kad tokios krizės kaip ši nepasikartotų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min