Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Evaldas Gustas: ekonomikos diplomatų pastangomis galime sukurti konkurencingesnę Lietuvą

Ūkio ministras Evaldas Gustas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Ūkio ministras Evaldas Gustas
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 20 d., ūkio ministras Evaldas Gustas metiniame suvažiavime susitiko su ekonomikos diplomatais, Lietuvos Respublikos komercijos atašė ir VšĮ „Versli Lietuva“ atstovais užsienyje. Per susitikimą ūkio ministras pasidžiaugė augančia Lietuvos ekonomika, pristatė dėl Rusijos sankcijų šalies ekonomikai kylančius iššūkius ir galimybes, akcentavo ekonomikos diplomatų ir Ekonominės diplomatijos tarybos reikšmę šalies verslui ir konkurencingumui.

„Tokie reguliarūs susitikimai, suburiantys valstybės institucijų atstovus, diplomatus, verslo atstovus, jau yra tapę gražia tradicija ir puikia proga aptarti strateginius valstybės ūkio klausimus, pasidalinti mintimis, kaip naujai ir efektyviai pristatyti Lietuvą užsienyje, aptarti naujus iššūkius ir ateities darbus“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.

Pasak ūkio ministro, mažoms ekonomikoms, tarp kurių yra ir Lietuvos ekonomika, veikimas tik vietinėse rinkose negali garantuoti plėtros ir konkurencingumo augimo, todėl anksčiau ar vėliau joms tenka ieškoti investicijų gamybai modernizuoti ir inovacijoms diegti, naujoms verslo galimybėms vystyti, gaminamai produkcijai ir paslaugoms eksportuoti už savo šalies ribų. Susiduriant su sudėtingais globalios konkurencijos iššūkiais, ekonominė diplomatija vaidina itin svarbų vaidmenį siekiant šalies ekonominės gerovės.

Per susitikimą ūkio ministras taip pat ragino nepasiduoti Rusijos ekonominiam spaudimui ir ieškoti alternatyvių rinkų.

Per susitikimą ūkio ministras taip pat ragino nepasiduoti Rusijos ekonominiam spaudimui ir ieškoti alternatyvių rinkų. Reaguojant į Rusijos Federacijos paskelbtą žemės ūkio produkcijos importo embargą ir siekiant įvairinti žemės ūkio produkcijos, maisto prekių ir logistikos sektoriaus eksportą, reikia atrasti šiai produkcijai ir paslaugoms alternatyvias rinkas, aktyviau naudoti diplomatines priemones šiose rinkose, skirti žmogiškuosius išteklius į prioritetinių rinkų šalis.

Pasak ministro, rinkų diversifikavimas ir naujų rinkų plėtra nėra tik ekonominis iššūkis, bet ir puiki galimybė mūsų verslui. Džiugu, kad verslas aktyviai imasi iniciatyvų išnaudoti naujose rinkose esantį ekonominį potencialą. Siekiant šio tikslo turime aktyviai naudotis visais galimais ekonominės diplomatijos įrankiais. Mūsų ambasados ir konsulatai, komercijos atašė bei tokios įstaigos kaip „Versli Lietuva“, „Investuok Lietuvoje“ ir Valstybinis turizmo departamentas turi veikti kartu siekdamos bendrų ekonominių tikslų – padėti šalies įmonėms įsitvirtinti naujose rinkose, skatinti užsienio investicijas bei prisidėti pritraukiant užsienio turistus į Lietuvą.

Valstybinis turizmo departamentas turi veikti kartu siekdamos bendrų ekonominių tikslų – padėti šalies įmonėms įsitvirtinti naujose rinkose, skatinti užsienio investicijas bei prisidėti pritraukiant užsienio turistus į Lietuvą.

Ūkio ministro teigimu, vienas iš žingsnių, sudaręs realias sąlygas valstybės institucijoms ir versluireguliariai susiburti, keistis idėjomis, aptarti įvairius pasiūlymus tiek verslui, tiek visai šaliai aktualiais klausimais, išklausyti argumentus bei priimtiužsibrėžtų tikslų įgyvendinimo link vedančius sprendimus yra Ekonominės diplomatijos tarybos įkūrimas

Vilniuje vykstantis ekonomikos diplomatų, Lietuvos Respublikos komercijos atašė ir VšĮ „Versli Lietuva“ atstovų užsienyje suvažiavimas – tradicinis kiekvienais metais vykstantis renginys, per kurį pristatomi pranešimai ir vyksta diskusijos aktualiomis ekonominėmis temomis. Šiais metais suvažiavime dalyvauja 57 ekonomikos atstovai, dirbantys 37 šalyse. Suvažiavimo dalyviai taip pat lankysis Marijampolėje ir Šiauliuose. Metiniai ekonomikos srityje dirbančių Lietuvos diplomatų susitikimai rengiami nuo 2000 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min