TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Evaldas Jurkevičius atsiėmė siūlymą dėl būtinų vyresnių nei 65 metų piliečių psichinę sveikatos būklę

Evaldas Jurkevičius
LŽ nuotr. / Evaldas Jurkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Teikdamas Notariato įstatymo pataisas, konservatorius Evaldas Jurkevičius siekė, užkirsti kelią sukčiams pasisavinti svetimą turtą, kai sandoris įtvirtinamas notariate, ir apsunkinamas teisėsaugininkų darbas, grąžinant pavogtą turtą teisėtam savininkui.

Seimo narys siūlė, kad tvirtinant turtinius sandorius, sudaromus 65 metų ir vyresnio amžiaus asmenų, notaras privalo pareikalauti, kad asmuo pateiktų galiojančią sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, šią pažymą išduoda šeimos gydytojas.

“Šiose sveikatos patikrinimo medicininėse pažymose atsispindi visa asmens sveikatos būklė įskaitant ir psichinę asmens sveikatą. Pastaroji yra akcentuojama, nes svarbi sudarant sandorius ir įrodo asmens veiksnumą. Tačiau tai dokumentas, kuriame yra išvados ir apie asmens regos, klausos būklę, širdies ritmą ir kt. Šias pažymas kai kurios sveikatos priežiūros įstaigos išduoda nemokamai, tačiau kai kurios įstaigos už šias pažymas ima nuo 5 iki 30 litų. Tačiau priėmus įstatymo pakeitimus, galima su Sveikatos apsaugos ministerija išspręsti, kad tokiu atveju šios pažymos būtų išduodamos nemokamai visose gydymo įstaigose”, – sakė Seimo narys.

Pasak Evaldo Jurkevičiaus, pasiūlymas teikti Lietuvos Respublikos notariato įstatymo straipsnių pataisas kilo bendraujant su rinkėjais.

“Štai vienas iš konkrečių pavyzdžių. Klaipėdos Šventojo Brunono Kverfurtiečio parapijos klebonas Stanislavas Švaikovskis papasakojo man vienos senolės istoriją, kuri sužinojo, kad staiga prarado savo buto nuosavybę. Ji neturi giminių ir nežino, kaip ir kam perleido savo nuosavybę. Šiuo atveju jai liko tik vienas kelias – teismas. Tačiau dėl senyvo amžiaus, ji atsisakė bylinėtis, jei nebus iki gyvenimo pabaigos išvaryta iš buto”, – sakė Seimo narys.

Anot Evaldo Jurkevičiaus, tokių istorijų pasitaiko dažnai. Todėl jis siekė užkirsti kelią sukčiavimui, kai iš pagyvenusių žmonių tiesiog dienos šviesoje pavagiamas nekilnojamasis turtas, o notarai ir senoliai įklampinami į ilgus teismo procesus.

Beje, notaras turi teisę pareikalauti medicininės pažymos, kai suabejoja fizinio asmens veiksnumu, tačiau imperatyviai, Notariato įstatymas jo neįpareigoja.
Notarai sutinka, kad įstatymo pataisos yra reikalingos.

“Mūsų nuomone, minėtas Notariato įstatymo pakeitimas būtų tikslingas, jeigu iš medicininės pažymos būtų galima aiškiai suprasti mediko išvadą: ar asmuo suvokia savo veiksmų pasekmes, ar yra sveikos psichinės būklės, ar gali sudaryti sandorius, t.y. svarbu, kad ne medicinine kalba, o suprantamai būtų nurodyta išvada apie asmens sveikatos būklę”, – sako Vilniaus miesto 23–iojo notarų biuro notarė Daiva Jokubauskaitė.

Pasak Evaldo Jurkevičiaus, triukšmas dėl Notariato įstatymo pataisų yra sukeltas politinių oponentų, kurių tikslas ieškoti svetimoje akyje krislo, nematant savoje – baslio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min