TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Evaldas Jurkevičius: „Du pešasi – pacientai pralaimi“

Viešas santykių aiškinimasis tarp Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Klaipėdos teritorinės ligonių kasos trunka jau ketverius metus.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Viešas santykių aiškinimasis tarp Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Klaipėdos teritorinės ligonių kasos trunka jau ketverius metus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdietis Seimo narys E.Jurkevičius trečiadienį kreipėsi į Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską dėl galimų pažeidimų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ištyrimo.

„Paprašiau Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos imtis neatidėliotinų veiksmų ir ištirti, ar viešoje erdvėje sklandantys kaltinimai Klaipėdos universitetinei ligoninei dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų švaistymo yra pagrįsti, o jei bus nustatyti pažeidimai – užtikrinti, kad jiems pavaldi ligoninė teiktų asmens sveikatos priežiūros paslaugas pagal teisės aktų reikalavimus ir sutartinius įsipareigojimus", – pranešime spaudai teigė Seimo narys.

Pasak jo, jau ketverius metus besitęsiantis teismų maratonas ir santykių aiškinimasis viešojoje erdvėje tarp Klaipėdos teritorinės ligonių kasos ir Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovų virto absurdišku ir brangiai mokesčių mokėtojams kainuojančiu karu. 

Iš valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšų išlaikomos įstaigos pasiekė tokį nesantaikos lygį, kad nebeprisimena nei savo funkcijų, nei pagrindinių tikslų. Skundų ir ieškinių esą prirašyta tiek, kad teismams ir komisijoms darbo užteks dar keleriems metams.

„Nors man nesuteikti tarpininkavimo ar taikinimo įgaliojimai, tačiau esu klaipėdietis ir atstovaudamas rinkėjų interesams raginu abi institucijas koncentruotis į savo tiesioginių pareigų ir funkcijų vykdymą. Tiek Klaipėdos teritorinė ligonių kasa, tiek VŠĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė yra finansuojamos valstybės lėšomis, abi įstaigos turi vykdyti visuomenei naudingą veiklą ir atstovauti žmonių interesams. Tarpusavio ginčai spaudoje, įvairiose komisijose, darbo grupėse ir kito lygio institucijose menkina šių įstaigų autoritetą visuomenės akyse", – piktinosi E.Jurkevičius.

Jis ragino kylančius tarpusavio ginčus spręsti taikių ikiteisminių derybų keliu ir tik kraštutiniais atvejais teisme. Kiekviena įstaiga pasitelkusi savo teisininkus ir specialistus esą tikrai gali rasti abi puses tenkinantį sprendimą, tokiu būdu sutaupydama ne tik biudžeto lėšų, bet ir nesugaišdama laiko, skirto tiesioginių ir labai svarbių pareigų vykdymui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min