Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Evaldas Jurkevičius : „Poilsio parko likimas – ir visuomenės reikalas“

Senasis poilsio parkas viliojo atrakcionais.
Organizatorių nuotr. / Senasis poilsio parkas viliojo atrakcionais.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo narys Evaldas Jurkevičius siūlo į UAB „Poilsio parko“ valdymo modeliui parinkti sudarytą darbo grupę įtraukti ir visuomenės atstovus. Toks pasiūlymas šiandien raštu pateiktas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorei.

Pasak parlamentaro, „Poilsio parkas“ valdymo modelio parinkimas turi svarbią reikšmę didelei uostamiesčio bendruomenės daliai. Visuomenininkams nerimą kelia Klaipėdos miesto savivaldybės priimtas sprendimas likviduoti parką valdančią bendrovę, o turtą ir pastatus perduoti administruoti valdiškoms įstaigoms. Bijoma, kad vasaros koncertų estrada pateks į nežinia kieno rankas.

Visuomenininkų atstovai, siekdami užtikrinti skaidrumą,  dar liepos mėnesį reikalavo įtraukti juos į parko valdymo reikalus svarstančią darbo grupę bei pateikti bendrovės finansinę padėtį liudijančių dokumentų kopijas. Sulaukę neigiamo atsakymo, uostamiesčio  aktyvistai kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą. Šis skundą patenkino iš dalies ir įpareigojo savivaldybės administraciją pateikti finansinius dokumentus.

„Nesuprantu tokio savivaldybės elgesio. Jeigu nėra ko slėpti, kodėl taip kratomasi viešumo. Net ir bylą nagrinėjęs teismas akcentavo, kad visuomenė privalo žinoti, ką  vietos valdžia atlieka iki sprendimų priėmimo ir turi teisę pareikšti savo siūlymus ir nuomones.“ – sakė E. Jurkevičius.

Seimo nario nuomone, visuomenininkų dalyvavimas parenkant UAB ,,Poilsio parko“ valdymo modelį yra pagrįstas teisėtais visuomenės interesais.

LR Viešojo administravimo įstatymo 7 straipsnyje numatyta viešojo administravimo subjektų pareiga dėl administracinių sprendimų, susijusių su bendrais teisėtais visuomenės interesais, tartis su visuomenės interesams tam tikroje srityje atstovaujančiomis organizacijomis. Šiame straipsnyje suformuotas administravimo subjektų veiklos skaidrumo principas nėra savitikslis – jo esmė, kaip konstatuota Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje, kad visuomenė privalo žinoti, ką viešojo administravimo subjektai atlieka iki sprendimų priėmimo ir jų įsiteisėjimo, ir turi turėti teisę pareikšti nuomonę.

Vadovaudamasis šiomis įstatymų nuostatomis Seimo narys Evaldas Jurkevičius Klaipėdos savivaldybės vadovybei pasiūlė iš naujo suformuoti darbo grupę parko administravimo modeliui parinkti ir į ją lygiomis dalimis įtraukti miesto tarybos narius, savivaldybės darbuotojus ir visuomenės atstovus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min