Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Evelina Puzaitė pirmą kartą gros Klaipėdai

Evelina Puzaitė trečiadienį pirmą kartą gros Klaipėdos publikai.
Koncertų salės nuotr. / Evelina Puzaitė trečiadienį pirmą kartą gros Klaipėdos publikai.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kiekviename koncerte įdedu dalelę savęs, todėl laikau save kūrėja“, – teigia pianistė Evelina Puzaitė.

Užsienio muzikos specialistų ir žurnalistų vertinama kaip vienas ryškiausiai besiskeidžiančių talentų ji dažnai pasirodo svarbiausiose Londono koncertų salėse. Tačiau Klaipėdos koncertų salėje trečiadienį ji koncertuos pirmąkart.

Šiam rečitaliui atlikėja pasirinko Wolfgango Amadeus Mozarto, Franzo Liszto, Zoltáno Kodály, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Peterio Vasko, Sergejaus Prokofjevo kūrinių programą, kurią pavadino „Prarastosios civilizacijos”.

Šešiolikos tarptautinių konkursų laureatė mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur jos profesiniam lavinimui vadovavo Petras Geniušas. 2001 m. laimėjusi prestižinę Baltijos šalių stipendiją Evelina išvyko studijuoti į Londoną ir su pagyrimu baigė Guildhall‘o aukštojoje muzikos ir dramos mokyklą.

E. Puzaitės koncertiniai maršrutai nusitęsė nuo Norvegijos iki Izraelio, nuo Rusijos iki JAV. „Jaudinantis atlikimas ir nepakartojamas temperamentas...“. „ Jos grojimas visada gražus ir techniškai rafinuotas... Nuostabios spalvos bei tekstūra [...] išlaikant absoliutų aiškumą pačiuose virtuoziškiausiuose ir sudėtingiausiuose pasažuose,“ – tai užsienio kritikų atsiliepimai. 

Pianistė laimėjo konkursą ir pasirašė ilgalaikį kontraktą su įrašu kompanija „Landor Records“. Jos trečioji plokštelė „Moment Musicaux“ buvo išleista Londone ir puikiai įvertinta kritikos.

E. Puzaitės talentas skleidžiasi ir kitomis meninės raiškos formomis. Ji ne tik groja, bet ir kuria muziką ir net yra laimėjusi premiją tarptautiniame J. Semeniako jaunųjų kompozitorių konkurse. Pernai ji išleido autorinę – aforizmų ir novelių – knygą „Tempo primo“, kurią iliustravo savo fotografijomis, o viršelį papuošė savo paveikslo reprodukcija.

Ateityje svajojanti „kuo daugiau koncertuoti ir ne vien tik Europoje“ , pasirodyti su orkestrais ir  net „atidaryti savo muzikos mokyklą“ Evelina rašo: „Laiko pilna. Tereikia sulipdyti jį iš pauzių“.
 

E.Puzaitės koncertas Klaipėdoje – trečiadienį, 18 val. Koncertų salėje.

Komentarai
Temos Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min