Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ežerą ir tvenkinius valys iš ES pinigų

Klaipėdoje esančiuose tvenkiniuose pilna šiukšlių, jų dugne randama net televizorių, čiužinių, šaldytuvų bei padangų.
„15min“ nuotr. / Klaipėdoje esančiuose tvenkiniuose pilna šiukšlių, jų dugne randama net televizorių, čiužinių, šaldytuvų bei padangų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar šį pavasarį Draugystės parko tvenkinius ketinusi tvarkyti savivaldybė nusprendė pataupyti lėšas ir kreipėsi Europos Sąjungos paramos.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos pavaduotojos Rasos Povilanskienės, šiuo metu Investicijų skyrius rengia paraiškas ir tikisi gauti lėšų Mumlaukio ežero, esančio vykstant Klaipėdos universitetinės ligoninės link, ir Draugystės tvenkinių tvarkymui.

„Savivaldybė nusprendė iš savo pinigų netvarkyti, nes gavus paramą reikės pridėti 15 proc. lėšų. Pirmiausia bus tvarkomas Mumlaukio ežeras, jau baigiami parengti visi reikiami dokumentai, po to būtų tvarkomi tvenkiniai. Programa tęsiasi iki 2013 metų, tad iki tol vandens telkiniai ir būtų išvalyti“, – sakė R.Povilanskienė.

Mumlaukio ežeras – tai unikalus miesto vandens telkinys, nes vienintelis natūraliai susiformavęs, o ne iškastas dirbtinai. Iš gautų lėšų bus valomi ežeras ir tvenkiniai, tvarkoma aplinka, o infrastruktūrą, suoliukus, takelius savivaldybė turės tvarkyti iš savo lėšų. Pasak R.Povilanskienės, skaičiuojama, kad vieno hektaro išvalymui prireiks 0,5 mln. Lt, o pavyzdžiui, vien Mumlaukio ežeras yra 3,2 ha ploto.

Jau šią savaitę ties Draugystės parku ketinama praretinti medžius. „Važiuojant Debreceno gatve Šilutės plento link prasideda parkas ir netoli plento yra baisus sąžalynas. Jis bus praretintas. Darbai bus pradėti gal ne šiandien, bet rytoj (antradienį – red.) arba trečiadienį“, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus specialistė Jolanta Lygutaitė.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Draugystė
Parašykite atsiliepimą apie 15min