Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 25d. 11:18

Ežero pakrantė gaivinama aktyvių šiauliečių idėjomis

Salduvė
Salduvės parkas

Talkšos ežero pakrantėje ir Salduvės parke beveik tris dešimtmečius nieko nebuvo daroma. Ankstesnioji miesto valdžia atsainiai žiūrėjo į aktyvių šiauliečių idėjas atgaivinti šias viešąsias erdves. Dabartiniai miesto vadovai įžvelgia prasmę ir leidžia veikti. Nors be privačių investicijų mažai ką pavyks padaryti, tačiau darbai jau pajudėjo, tikimasi gauti ir europinį finansavimą.

Traukos centras

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro (JGC) vadovas Gintaras Oliškevičius pirmadienį pristatė ateities planus, kaip ketinama atgaivinti Talkšos ežero pakrantės prieigas, sutvarkyti Salduvės parką.

„Norime padaryti miesto kraštovaizdžio parką. Kai oras geras, čia jau dabar daug renkasi žmonių. Miestas turi puikią vietą, kurioje žmonės galėtų ateiti pailsėti, pakvėpuoti grynu oru, atsigauti gamtoje. Beveik trisdešimt metų nieko nebuvo daroma, manau, kad reikia“, - mano G. Oliškevičius.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Gedeminas Vyšniauskas teigia matąs šiuose darbuose prasmę, todėl džiaugiasi JGC vadovo aktyvumu. „Kiek tenka bendrauti su skyrių darbuotojais, bet kokio darbo imsiesi, reikės bent milijono litų. Čia dirbama su žymiai mažesnėmis investicijomis, bet padaroma nemažai“, - džiaugėsi G. Vyšniauskas.

Pasak G. Oliškevičiaus, ankstesnė miesto valdžia skeptiškai žiūrėjo į jo idėjas ir planus.

Darbai prasidėjo

Darbai jau prasidėję – teritorija suskirstyta kvartalais, vienas jų jau beveik išvalytas, iškirsti krūmynai. Praėjusį sekmadienį apžiūrėta teritorija, planuojami darbai ateičiai. Ketinama sutvarkyti ir senąsias miesto kapines, norima nudažyti tvorą. „Bado akis tokia tvora“, - teigė G. Vyšniauskas.

Pasak G. Oliškevičiaus, tikimasi, kad dar iki šios vasaros bus atkurtas Ekologinis takas, kuris Salduvės parke buvo įrengtas prieš aštuonerius metus. Bet per tiek laiko vandalai jį suniokojo. Ketinama įrengti pavėsines, ugniakurus. Taip pat turėtų išdygti apie dvidešimt iki trijų metrų aukščio ąžuolinių stulpų su informacinėmis nuorodomis, tako ilgis – apie 5 kilometrus. Savivaldybės Aplinkos skyrius tam skyrė 30 tūkst. litų, tariamasi su privačiomis įmonėmis dėl paramos – kas duos medienos, kas kitaip prisidės prie idėjos įgyvendinimo. „Žmonės galės pasivaikščioti gamtoje, tuo pačiu ir sužinoti įdomių dalykų, gavę informacijos iš stulpų. Kas tai bus, kol kas paslaptis“, - visų kortų neskubėjo atskleisti G. Oliškevičius.

Teiks paraišką paramai gauti

Kaip tikino G. Oliškevičius, tikimasi parengti investicinį projektą ir gauti europinių lėšų. Už gautas lėšas norima įrengti jojimo maniežą, sutvarkyti Salduvės parką, kad ši gamtos erdvė taptų dar didesniu žmonių traukos centru. Greta yra žirgynas.

„Ima toks baltas pavydas. Jų investicijos pasiteisino, žmonės ateina, nuomojasi žirgus, jodinėja. Manau, kad ir mes galime tai padaryti, investicijos sugrįžtų. Yra erdvė, reikia ją išnaudoti“, - įsitikinęs G. Oliškevičius.

Pasak jo, gauti europinį finansavimą siekta dar prieš keletą metų. „Tą kartą teikėme paraišką, bet negavome“, - teigė G. Oliškevičius. Šį kartą tikimasi, kad finansavimą gauti pavyks. Jeigu tik bus parengtas tinkamas investicinis projektas.

„Turėtų padėti Savivaldybės Investicijų skyrius, patirties turintys žmonės. Tai kietasis projektas, tad labai sudėtingas. Paraiškų teikimas jau paskelbtas, tikimės, kad iki šių metų pabaigos projektą turėsime parengę“, - vylėsi G. Oliškevičius.

Šiaulių industrinio parko teritorijoje (Zokniuose) besikuriančios įmonės iškirto beržus. Iš šių medžių jau gaminami suoliukai bei šiukšlių dėžės. Bus pagaminta apie dvidešimt suoliukų.

Gadina teritoriją

Nemenką problemą sukelia keturračiais motociklais po Salduvės parko teritoriją važinėjantys žmonės. Jų pasivažinėjimai palieka gilias provėžas, gadina parko paklotą. Pasak miesto vadovų, policija apie tai yra įspėta ir šias teritorijas įtraukusi į patruliavimo maršrutus. Pažeidėjų lauktų administracinė atsakomybė – įspėjimas arba piniginė bauda.

Savivaldybė apribojo įvažiavimą ir į kitus miesto teritorijoje esančius miško parkus (Salduvės parkas vienas iš jų). Prie įvažiavimų įrengti draudžiamieji ženklai, „gulintys policininkai“ ir kitokios užkardos. Gyventojų prašoma pagalbos – pastebėjus į miško parkus įvažiuojančius automobilius, apie tai informuoti policiją arba Savivaldybės Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyrių.

1. Salduvės parke, Talkšos ežero prieigose norima sukurti kraštovaizdžio parką, sukurti erdvę šiauliečiams, kurioje būtų galima ne tik mėgautis gamta, bet ir turiningai praleisti laiką.

2. Jaunųjų gamtininkų centro vadovas G. Oliškevičius tikina, kad ankstesnė miesto valdžia atsainiai žiūrėjo į jo planus atgaivinti Talkšos ežero pakrantę.

„Šiaulių naujienos“
Temos: 2 parkas Šiauliai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min