-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 03 04

EŽTT: Lietuva psichiatrijos ligoninėje apribojo moters teisę išpažinti religiją

Vilniaus psichiatrijos ligoninėje priverstinai gydyta moteris Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) įrodė, kad Lietuva pažeidė jos privatumą ir teisę išpažinti netradicinę religiją. Moteris teismui nurodė, kad LNK televizijos laidoje „Srovės“ buvo pateikta informacija, iš kurios galima identifikuoti jos asmenį, nors tokiam informacijos pateikimui sutikimo pareiškėja nedavė.
Ligoninėje
Ligoninėje / Vida Press nuotr.

Žurnalistų pateikta informacija grįsta pareiškėją gydžiusios psichiatrės teiginiais, nors duomenys apie sveikatą yra konfidencialūs ir negali būti pateikti be paciento sutikimo.

Skųsdamasi religijos laisvės pažeidimu ji nurodė, kad jai būnant Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, ji negalėjo nei palikti ligoninės patalpų, siekdama dalyvauti meditacijose Osho meditacijos centre „Ojas“, nei medituoti individualiai dėl griežto ligoninės režimo ir privatumo ligoninėje neužtikrinimo.

Taip pat ji teigia, kad psichiatrai vykdė kritiško požiūrio jos religijos atžvilgiu formavimą.

Lietuvos teismai anksčiau buvo pripažinę moters priverstinį gydymą neteisėtu, tačiau nesutiko dėl tikėjimo laisvės ir teisės į privatų gyvenimą pažeidimų.

EŽTT šią savaitę konstatavo, kad elgesys su moterimi pažeidė jos teisę išpažinti religiją.

„Kalbant apie šios bylos pareiškėjos padėtį, Teismas yra pasiruošęs sutikti, kad dėl psichiatrinio gydymo poreikių gali tekti su pacientu aptarinėti įvairias temas, įskaitant religiją, kai jis arba ji yra gydomas psichiatro,“ – rašoma teismo sprendime.

„Kita vertus, iš Lietuvos įstatymų neišplaukia, kad šios diskusijos taip pat gali įgyti tokį pavidalą, jog psichiatras smalsauja apie paciento įsitikinimus, siekdamas juos „ištaisyti“, nors nėra jokios aiškios ir betarpiškos rizikos, kad tokie įsitikinimai pasireikš pacientui arba kitiems žmonėms pavojingais veiksmais“, – pabrėžė teismas.

Teismo nurodymu Lietuva moteriai turės sumokėti 8 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo ir 900 eurų turtinės žalos atlyginimo.

Lietuvos teismai anksčiau buvo pripažinę moters priverstinį gydymą neteisėtu, tačiau nesutiko dėl tikėjimo laisvės ir teisės į privatų gyvenimą pažeidimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius